6 دلیل برای ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه یکی از پر بحث ترین موضوعات در رابطه با سلامت جنسی پسران می باشدو به طور گسترده ای هرروز درباره این موضوع بحث می شود. حال سوالی که مطرح می شود این است که چرا این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است؟

بخشی از پاسخ به این سوال را می توان این چنین بیان کرد که شاید چون شواهد قطعی برای اینکار وجود ندارد و درگیری های پزشکی زیادی هم در حاشیه این جراحی به گوش می رسد,  این عمل را دچار اهمیت کرده است.بااین حال, موارد قابل اطمینان زیادی در مورد ختنه وجود دارد, که از بین بردن پوست سر آلت را موضوعی جزئی و بی خطر تلقی میکند.

در اینجا به برخی از مزایای ختنه می پردازیم:

  • بر خلاف بسیاری از تصورات , این عمل هیچ تاثیری بر عملکرد رابطه جنسی افراد نمی گذارد.
  • زمانی که پسری ختنه نمی کند,رطوبتی بین آلت تناسلی و پوسته ختنه گاه ایجاد میشود که محیط بسیار مناسبی برای رشد باکتری ها می باشد. و این امر بدین معنی می باشد که احتمال خطر عفونت بالا رفته و انتقال دادن ویروس به آسانی صورت میگیرد.
  • با ازبین بردن پوست سر آلت در این نوع جراحی , از شر محیطی مربوط,تاریک و گرم که عامل مهمی در انتقال ویروس هایی از قبیل ایدز و سایر عفونت های موجود در حین مقاربت های جنسی می باشد, رها شوید.
  • انجام این جراحی موجب کاهش احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم در شریک زندگی شما میشود.
  • با انجام این عمل نه تنها میزان ابتلا به ویروس های نظیر ایدز را در خود کمتر می کنید, بلکه میزان همین خطر را هم در همسر خود کاهش می دهید.
  • تمیز نگه داشتن آلت تناسلی ختنه نشده به طور 100% کاری ممکن نیست و اگر هم ممکن شدنی باشد بسیار کار دشواری است. انجام این عمل موجب بهداشت در آقایان می شود و اعتماد به نفس شما را در این زمینه حفظ می کند.

6 دلیل برای ختنه

 

www.mariestopes.org

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی