مزایا و معایب ختنه با حلقه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

مزایا و معایب ختنه با حلقه

ختنه، یکی از قدیمی‌ترین جراحی‌‌هایی است که بشر مبادرت به انجام آن می‌کرده و این روزها بیش از هر زمان دیگری در زندگی چندین هزارساله او بر کره زمین توجه عموم را به خود جلب کرده است. عملی که پیش از این به صورت سنتی یا به دلیل پیروی از دستورات دینی انجام می‌شد، با پیشرفت علم و افزایش گستره دانش بشر، به عنوان یکی از مفیدترین و تاثیرگذارترین جراحی‌های بشری بر سلامت او شناخته شده و در نتیجه، انسان‌های زیادی فارغ از باورهای دینی و فرهنگی خود، به دلایل پزشکی و بهداشتی این جراحی را بر نوزادان پسر خود انجام می‌دهند.

یکی از محبوب‌ترین روش‌های انجام جراحی ختنه که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد و در مقالات گذشته به تفصیل به آن پرداخته‌ایم، ختنه با حلقه است. در این وبلاگ به بررسی مزایا و معایب روش ختنه با حلقه خواهیم پرداخت.

فواید و مضرات ختنه

 

روش ختنه با حلقه چه فواید و مضراتی دارد؟

ختنه با انواع مختلف حلقه که پیش‌تر در مقالات ارائه‌شده در این وب‌سایت به آن‌ها پرداخته‌ایم، به طور کلی دارای فواید بسیاری است که آن را به یکی از محبوب‌ترین روش‌های انجام جراحی ختنه در جهان تبدیل کرده است.

از جمله این فواید می‌توان به کوتاه‌تر بودن زمان عمل اشاره کرد؛ علاوه‌بر این، احتمال خون‌ریزی در این شیوه از جراحی نیز بسیار پایین است و نیازی به مراقبت‌های خاص پس از جراحی نیست.

دوران نقاهت نوزاد در زمان استفاده از این شیوه جراحی نسبت به سایر شیوه‌ها بسیار کوتاه‌تر است و روند بهبودی نیز در نوزادانی که با استفاده از انواع حلقه ختنه شده‌اند با سرعت بالاتری نسبت به سایرین طی می‌شود.

در آخر نیز می‌توان به نتیجه جراحی با استفاده از این شیوه از منظر زیبایی‌شناختی اشاره نمود، که به طور معمول نتیجه نهایی بسیار زیباتری نسبت به سایر شیوه‌های انجام جراحی ختنه از خود باقی خواهد گذاشت.

تنها عیبی که می‌توان به این شیوه از جراحی ختنه وارد دانست، بازه سنی مشخصی است که برای نوزادان در نظر گرفته می‌شود. بر اساس نظر متخصصان، انجام جراحی ختنه با شیوه حلقه، تنها بر کودکان زیر یک سال مناسب است و برای آن دسته از نوزادانی که به هر دلیلی پس از یک سالگی ختنه می‌شوند، لازم است که در جراحی آن‌‎ها، از دیگر شیوه‌های عمل ختنه به جای ختنه با حلقه استفاده شود.

در کلینیک ختنه تهران، ختنه با حلقه در محیطی آرام و تمیز و زیرنظر پزشک متخصص به مراجعه‌کنندگان محترم ارائه می‌شود.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram