آنچه در این مطلب می‌خوانید

زمان طلایی ختنه

آن دسته از والدینی که به تازگی نوزاد پسرشان به دنیا آمده است و تصمیم به انجام جراحی ختنه بر روی او دارند، به طور حتم به دنبال یافتن بهترین زمان و مکان به منظور انجام این جراحی بر فرزند خود هستند.

در مجموعه وبلاگ‌هایی که تا کنون در رابطه با ختنه در این وب‌سایت ارائه شده است، از اهمیت انتخاب پزشک حاذق برای انجام این جراحی و فواید بسیار صورت پذیرفتن این جراحی بر نوزادان پسر در طول زندگی‌شان، به تفصیل صحبت کرده‌ایم.

در این مقاله به بررسی بهترین زمان برای انجام جراحی ختنه، که متخصصان آن را زمان طلایی ختنه می‌خوانند، پرداخته و دلایل انتخاب این بازه زمانی را نیز از سوی پزشکان بیان می‌کنیم.

بهترین زمان جراحی ختنه؛ یک تا سه ماهگی نوزاد

پزشکان و متخصصان، بهترین بازه زمانی برای انجام جراحی ختنه را در فاصله زمانی بین یک تا سه ماهگی نوزادان پسر می‌دانند و از آن با عنوان زمان طلایی ختنه یاد می‌کنند.

بدیهی است که بسته به شرایط گوناگون و ویژگی‌های متفاوتی که هر نوزادی دارد، این بازه زمانی می‌تواند دست‌خوش تغییر شود و پزشک متخصص از والدین بخواهد تا ختنه را به تعویق بیندازند.

با این وجود، این بازه زمانی بنا بر دلایل مشخصی انتخاب شده است. بنا بر نظر متخصصان، در سن زیر یک ماه اطمینانی از این که نوزاد سلامت کامل دارد و با عوارض جنینی و زایمان مواجه نیست، وجود ندارد. به عنوان نمونه می‌توان به مواردی اشاره کرد که در آن نوزاد دچار زردی است، یا با مشکلاتی نظیر کم‌خونی نوزاد، برخی بیماری‌های مادرزادی، دیابت و اختلالات تنفس روبرو است؛ هر کدام از این مشکلات والدین را وادار می‌کند تا نوزاد خود را برای مدت زمانی تحت نظر پزشک متخصص، بستری نمایند. در این صورت، جراحی ختنه به تعویق خواهد افتاد، چرا که احتمال زخم بودن محل ختنه در زمان بستری وجود دارد و این نکته احتمال عفونی شدن زخم در بیمارستان را بالا می‌برد.

به همین منظور، نظر پزشکان متخصص بر این است که انجام جراحی ختنه پس از یک ماهه شدن نوزاد صورت پذیرد تا از سلامت کامل نوزاد اطمینان حاصل شود و روند جراحی ختنه، پیچیده نشود.

از آن جا که ممکن است پس از سه ماهگی خاطره‌ای از انجام این جراحی در ذهن نوزادان باقی بماند و همچنین به دلیل ترمیم‌پذیری سریع‌تر محل زخم تا سه ماهگی، این سن برای انجام جراحی ختنه مناسب در نظر گرفته شده است.

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه، به قسمت ویدیوها و مقالات موجود در این وب‌سایت مراجعه فرمایید.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram