علت اهمیت ختنه نوزادان چیست؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

علت اهمیت ختنه نوزادان چیست؟ چرا پزشکان توصیه می‌کنند این جراحی برای همه نوزادان پسر انجام شود؟ بهترین روش ختنه نوزادان چیست؟ در ادامه به صورت مختصر به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

بهترین روش ختنه

ختنه نوعی عمل جراحی مردان می باشد، و روی پوست آلت تناسلی که پوست ختنه گاه نامیده می شود، انجام می گیرد. یک جراحی بسیار دیرینه که از چندین نسل قبل از ما آن را انجام می داده ند. یک علت اهمیت ختنه جنبه مذهبی آن است. این جراحی یک عمل پسندیده که از جانب دین بسیار سفارش شده است. همچنین با تحقیقاتی که اخیرا روی این موضوع صورت گرفته، حتی نه تنها در کشور ما، بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر این جراحی مورد استقبال قرار گرفته است. علتش هم مزایای بسیار آن است که سلامتی پسران تان را در آینده تضمین می کند.

ختنه با حلقه که نام اصلی اش روش Plastibell  نام دارد، مدت زیادیست که انجام می شود. یک روش کم خطر تر از روش سنتی و معمولا هم توصیه پزشک متخصص اطفال یا ختنه این است که تا 3 ماهگی انجام شود. ختنه به روش حلقه نسبت به سنتی یا جراحی هم خونریزی کمتری دارد، هم مراقبت های پس از ختنه با حلقه راحت تر است.

علت اهمیت ختنه چیست؟

ختنه کودکان پسر معمولا به خاطر دلایل مذهبی و یا فرهنگی انجام می شود. مهم ترین علت اهمیت ختنه جنبه پزشکی آن است. به طوری که پژوهش ها نشان داده پسران ختنه نشده زیر 5 سال، 20 برابر بیشتر نسبت به پسران ختنه شده در معرض عفونت های مجاری ادرار قرار دارند.

پیشگیری از بیماری های جنسی یکی دیگر از علت اهمیت ختنه است. چراکه علاوه بر این مورد، در بسیاری از پژوهش ها و صحبت های پزشکان اطفال گفته می شود که مردان ختنه شده کمتر در معرض ابتلا به سرطان یا التهاب آلت تناسلی و نیز بیماری های جنسی می باشند.

حتی شرایطی مثل فیموزیس و سرطان آلت تناسلی هم در مردان ختنه نشده بسیار نادر است، حال با این جراحی، احتمال ابتلا به آن به صفر می رسد.

شاید برایتان سوال باشد که منظور از روش سنتی چیست؟

روش سنتی همان جراحیست که در پسران بزرگ تر، برشی دور پایه پوست ختنه گاه ایجاد می شود، پوست ختنه گاه به عقب کشیده می شود و بعد به فاصله ای از سر آلت تناسلی بریده می شود. معمولا برای بستن لبه های پوست، از بخیه استفاده می شود.

معمولا گفته می شود نوزاد دردی حس نمی کند، اما اکثر پزشکان معتقدند که برخی روش های بی حسی موضعی برای این کار مورد نیاز می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی