تاثیر-ختنه-نکردن
آنچه در این مطلب می‌خوانید

تاثیر ختنه نکردن بر زندگی جنسی مردان چیست؟ آیا احتمال ابتلا به بیماری‌های جنسی افزایش خواهد یافت؟ آیا این مسئله تاثیری در لذت جنسی آنان پس از ازدواج خواهد داشت؟ در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

تاثیر ختنه نکردن در انتقال بیماری‌های جنسی

در بسیاری از کشورها معمولا پزشکان، ختنه را به خاطر مزایای بهداشتی که برای مردان دارد، معرفی می کنند. حتی بر این عقیده می باشند که ختنه حتی احتمال انتقال بیماری های منتقله جنسی و عفونت دستگاه ادراری مردان را کاهش می دهد.

تاثیر ختنه نکردن بر افزایش بیماری‌های منتقله از راه جنسی سال‌هاست که ثابت شده است. ختنه کردن احتمال ابتلا به بیماری های عفونی جنسی خصوصا ایدز یا HIV، ویروس پاپیلومای انسانی، سرطان آلت تناسلی، پارافیموز، بالانیت یا التهاب سر آلت تناسلی مردان و عفونت آن را کاهش می دهد. طوری که طبق تحقیقاتی که در آفریقا صورت گرفته بود، محققین به این نتیجه رسیدند که ختنه انتقال ویروس ایدز را تا 60درصد کاهش می دهد.

نقش ختنه در بهداشت مردان

ختنه نکردن را از لحاظ بهداشتی بخواهیم در نظر بگیریم، باعث تجمع مواد بدبو زیر پوست ختنه می شود که فقط مشکلاتی برای فرد به دنبال دارد.

به خاطر همین باید بهداشت روزانه و شستشوی آن را در نظر داشته باشد.

تاثیر ختنه نکردن بر لذت جنسی

مطالعه ای که در سال 2007 توسط محققین صورت گرفته نشان داده که آلت تناسلی ختنه نشده نسبت به یک لمس آرام هم حساسیت بیشتری نشان داده است. در ضمن، این پوست اضافی باعث افزایش اصطکاک و تحریک در زمان دخول می شود. در واقع روی مسائلی مثل لذت جنسی، حساسیت جنسی مردان و غیره تغییر چشمگیری نداشته است.

بلکه از لحاظ بهداشتی و سلامت مردان روی آن ها تاثیر بسیاری داشته است.  به عبارتی باعث شده تا از بروز عفونت های کلیوی که در نتیجه عفونت ادراری یا دستگاه ادراری می باشند، جلوگیری کند. همین عامل علاقه مردان به انجام این کار را بیشتر کرده است.

سخن آخر

تاثیر ختنه نکردن در زندگی مردان علاوه بر بحث بهداشت و انتقال بیماری‌های جنسی ثابت شده است. توصیه شده است ختنه نوزادان پسر در سن یک تا شش ماهگی صورت گیرد. در این سن می‌توان از بهترین روش ختنه یعنی ختنه با حلقه استفاده نمود.

3.4/5 - (9 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram