علت-سیاه-شدن-پوست-ختنه-گاه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

علت سیاه شدن پوست ختنه گاه چیست؟ این مشکل می‌تواند به دنبال ابتلا به برخی بیماری‌های مردانه روی دهد. مهم‌ترین علل ابتلا به بیماری‌های ناحیه ختنه‌گاه عدم انجام ختنه است. در ادامه این مطلب کلینیک ختنه نوزادان تهران مهم‌ترین بیماری ناشی از ختنه نکردن را به صورت مختصر بررسی می‌کنیم.

علت سیاه شدن پوست ختنه گاه

بسیاری از مردانی که در کودکی ختنه نشده اند، در بزرگسالی با مشکلات و بیماری های آلت تناسلی روبرو خواهند شد. مهم‌ترین این بیماری‌ها بالانیت است. یک علت سیاه شدن پوست ختنه گاه و به عبارت دیگر تغییر رنگ آن همین بیماری‌است. بالانیت نامی است که برای انواع مختلف التهاب پوست سر آلت تناسلی مردانه به کار برده می شود.

علل ابتلا به بالانیت چیست؟

  • حساسیت : عدم رعایت اصول بهداشتی و تنگی پوست ختنه، منجر به تحریک پوست توسط ماده ترشح شده در زیر پوست ختنه گاه می شود. البته در افرادی که ختنه نشده اند.
  • درماتیت سبوره ای : بثورات التهابی ناشناخته ای می باشد که روی پوست سر، پشت گوش ها و در چین های پوست دیده می شود.
  • برفک یا کاندیدیاز : یک نوع عفونت می باشد.
  • حساسیت تماسی : لاتکس یا هر مواد افزودنی که در برخی محصولات مثل کاندوم می باشد، باعث بروز حساسیت می شود. در برخی موارد حتی محصولات مراقبت از پوست هم که توسط خود شخص یا همسرش استفاده می شود، منجر به حساسیت شود.
  • لیکن اسکروز : این بیماری در مرحله اول روی پوست ختنه گاه تاثیر دارد و باعث از بین رفتن رنگ پوست، زخم، تنگی پوست ختنه گاه و فیموز می شود. به عبارت دیگر یک علت سیاه شدن پوست ختنه گاه است.
  • به همین دلیل لازم است در چنین شرایطی فرد ختنه شود. این بیماری روی مجرای خروجی مثانه تاثیر دارد و باعث بروز تحریک و سوزش می شود.
  • بالانیت سیرسیناتا : از جمله علائم پوستی سندرم رایتر می باشد که در فرد بیمار مبتلا به آرتریت، اورتریت یا التهاب مجرای ادراری در آلت تناسلی مردان، ورم ملتحمه یا قرمزی چشم دیده می شود.
  • بیماری های پوستی عمومی: از جمله این بیماری ها می توان به پسوزیاریس، لیکن پلان، اریتم مولتی، اریتروپلاسیا اشاره کرد.
  • دیابت
  • فیموز یا تنگی غلاف به خاطر عدم رعایت بهداشت عمومی آلت تناسلی، تماس مداوم ادرار با پوست و تحریک پوست با ماده ای که از زیر پوست ترشح می شود، بدتر می شود.حتی میزان خونرسانی به سر آلت تناسلی را کاهش داده باعث ورم سر آلت تناسلی می شود. به همین دلیل در اولین مرحله درمانی توصیه می شود که فرد مبتلا هر چه زودتر ختنه شود. فقط با این کار می توان گفت پوست به حالت طبیعی خود برمی گردد و کاملا موفقیت آمیز خواهد بود.
4.6/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی