پروستات سالم
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بیش از 190 هزار مورد جدید هستند که در آمریکا دچار سرطان پروستات می شوند. خوشبختانه با این جود راه های زیادی برای مراقبت از پروستات و داشتن پروستات سالم می باشد.

یکی از راه هایی که در سلامت پروستات و پیشگیری از سرطان پروستات مطرح می شود، ختنه است. در واقع با ختنه نوزاد از بیماری های بعدی پروستات از جمله سرطان پروستات پیشگیری می شود. به عبارتی ختنه کودک بهترین راه می باشد، اما در کنار ختنه باید مراقبت های دیگری هم از پروستات صورت گیرد.

راه اول : وزن تان را متعادل نگه دارید و منظم ورزش کنید

راه دوم : میوه و سبزیجات زیاد بخورید

گوجه، هندوانه، گریپ فروت صورتی، گواوا و پاپایا که حاوی لیکوپین، و آنتی اکسیدان قوی می باشند. سبزیجاتی از جمله کلم روکلی، گل کلم، کلم، کلم بروکسل انتخاب های بسیار عالی می باشند.

روش های داشتن پروستات سالم

راه سوم : در صورت داشتن سابقه خانوادگی سرطان پروستات، به پزشک اطلاع دهید

پدر یا برادری که سرطان پروستات دارد، بیشتر از خود بیماری سرطان پروستات موثر می باشد.

راه چهارم : از سویای بیشتری در غذاهایتان استفاده کنید، آرد سویا یا پودر سویا.

راه پنجم : سیگار نکشید

راه ششم : از غذاهای غنی از سلنیوم مانند گندم، تن ماهی، شاه ماهی و دیگر غذاهای دریایی، قلوه و دل گوسفند، تخم آفتاب گردان و دانه کنجد، بادام زمینی، قارچ، سیر، و پیاز استفاده کنید. زیرا سلنیوم سرطان پروستات را کم می کند.

راه هفتم : آزمایش خون PSA را منظم انجام دهید. از سن 50 سالگی باید دنبالش باشید. مردانی که شرایط آن را دارند، مثل مردانی که سابقه سرطان پروستات در خانواده شان دارند، باید از سن 45 سالگی آزمایش دادن را شروع کنند.

 

مطالب مرتبط :

ختنه نکردن نوزاد چه عواقبی خواهد داشت؟

عفونت پوست ختنه گاه چه پیامدهایی در پیش دارد؟

چرا ختنه برای جلوگیری از HIV توصیه می شود؟

3/5 - (2 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی