افراد ختنه شده چه تفاوتی با افراد ختنه نشده دارند؟

هشدار جدی ابتلا به ایدز به افراد ختنه نشده!
ژانویه 31, 2018
کودکان ختنه شده از زمان تولد
آیا کودکانی که ختنه شده متولد شدند، باید ختنه شوند؟
فوریه 7, 2018

افراد ختنه شده چه تفاوتی با افراد ختنه نشده دارند؟

ریکاوری بعد از جراحی ختنه

ریکاوری بعد از جراحی ختنه

ختنه مردان یا به عبارتی برداشتن پوست ختنه گاه آلت تناسلی مردان، در حال حاضر روی به افزایش می باشد و البته در فرهنگ ها و مذاهب مختلف همچنان ادامه دارد. با این که ظاهر آلت تناسلی مردان ختنه شده با ختنه نشده ها بسیار متفاوت می باشد، همچنین در بسیاری از موارد دیگر نیز تفاوت هایی می باشد.

سلامت :

مردانی که ختنه نشده اند، بین آلت تناسلی و پوست ختنه گاهشان رطوبت همچنان پایدار است. بسته به شکل آن، این مساله محیطی ایده آل برای رشد باکتری ها می شود و می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد. نه تنها برای مردان بلکه برای همسرانشان.

همسران مردان ختنه نشده در معرض بالایی از خطر باکتری های واژن قرار دارند. با ختنه میزان عفونت ادراری مردان و سرطان آلت تناسلی در آن ها کاهش می یابد. علاوه براین، پوست ختنه گاه خود به تنهایی می تواند مشکلاتی از جمله بیماری های عفونی، التهاب سر آلت تناسلی، تنگی غلاف و غیره را به وجود آورد.

مقایسه ختنه شده ها با ختنه نشده ها

عملکرد جنسی :

سر آلت تناسلی از مهمترین بخش آلت تناسلی می باشد و به خاطر آن مردان ختنه شده ممکن است حساسیت کمتر در آلت تناسلی را تجربه کنند. با وجود این، این موضوع بسیار بحث برانگیز می باشد، زیرا تحقیقات جدید نشان می دهد که هیچ تفاوت واضحی در حساسیت آلت تناسلی بین مردان ختنه شده و ختنه نشده نمی باشد.

علاوه برآن، با توجه به شکل آلت تناسلی، زنانی که همسران ختنه نشده دارند، معمولا گزارش می کنند که نسبت به زنانی که همسران ختنه شده دارند، در برقراری رابطه جنسی درد بیشتری دارند.

جلوگیری از بیماری های منتقله جنسی :

بیماری های جنسی یا STD مخفف sexually transmitted disease می باشد. STD یک بیماری می باشد که از طریق رابطه جنسی از یکی به دیگری منتقل می شود. اگر این بیماری درمان نشود، منجر به مشکلات و بیماری های طولانی مدت می شود. از جمله ایدز که خطر بزرگی برای زندگی فرد می باشد. با ختنه می توان از بروز و انتقال چنین بیماری هایی جلوگیری کرد. در واقع افرادی که ختنه شده اند، در برابر این بیماری محافظت شده می باشند.

Call Now Button