ریکاوری بعد از جراحی ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه مردان یا به عبارتی برداشتن پوست ختنه گاه آلت تناسلی مردان، در حال حاضر رو به افزایش می باشد و البته در فرهنگ ها و مذاهب مختلف همچنان ادامه دارد. ظاهر آلت تناسلی مردان ختنه شده با ختنه نشده ها  متفاوت می باشد.

سلامت :

مردانی که ختنه نشده اند، بین سر آلت تناسلی و پوست ختنه گاهشان رطوبت همیشه پایدار است. بسته به شکل آن، این مساله محیطی ایده آل برای رشد باکتری ها می شود و می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد. نه تنها برای مردان بلکه برای همسرانشان.

همسران مردان ختنه نشده در معرض بالایی از خطر باکتری های واژن قرار دارند. با ختنه میزان عفونت ادراری مردان و سرطان آلت تناسلی در آن ها کاهش می یابد. علاوه براین، پوست ختنه گاه خود به تنهایی می تواند مشکلاتی از جمله بیماری های عفونی، التهاب سر آلت تناسلی، تنگی غلاف و غیره را به وجود آورد.

مقایسه ختنه شده ها با ختنه نشده ها

عملکرد جنسی :

 این موضوع بسیار بحث برانگیز می باشد، هرچند که تحقیقات جدید نشان می دهد که هیچ تفاوت واضحی در حساسیت آلت تناسلی بین مردان ختنه شده و ختنه نشده نمی باشد.

علاوه برآن، با توجه به شکل آلت تناسلی، زنانی که همسران ختنه نشده دارند، معمولا گزارش می کنند که نسبت به زنانی که همسران ختنه شده دارند، در برقراری رابطه جنسی درد بیشتر و لذت جنسی کمتری دارند.(چون پوست پوشاننده سر آلت یا همان پره پوس در زمان نزدیکی برای زنان باعث ایجاد حالتی میشود که در اصطلاح Double Vagina نامیده میشود)

جلوگیری از بیماری های منتقله جنسی :

بیماری های جنسی یا STD مخفف sexually transmitted disease می باشد. STD یک بیماری می باشد که از طریق رابطه جنسی از یکی به دیگری منتقل می شود. اگر این بیماری درمان نشود، منجر به مشکلات و بیماری های طولانی مدت می شود. از جمله ایدز که خطر بزرگی برای زندگی فرد می باشد. با ختنه می توان از بروز و انتقال چنین بیماری هایی جلوگیری کرد. در واقع افرادی که ختنه شده اند، در برابر این بیماری محافظت شده می باشند.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram