برداشتن پوست ختنه‌گاه و تفاوت ختنه شدن و نشدن
آنچه در این مطلب می‌خوانید

برداشتن پوست ختنه‌گاه مردان یا به عبارتی دیگر ختنه مردان، در حال حاضر رو به افزایش می باشد و البته در فرهنگ ها و مذاهب مختلف همچنان ادامه دارد. ظاهر آلت تناسلی مردان ختنه شده با ختنه نشده ها  متفاوت می باشد.

رابطه برداشتن پوست ختنه‌گاه با سلامتی

مردانی که ختنه نشده اند، بین سر آلت تناسلی و پوست ختنه‌گاه شان رطوبت همیشه پایدار است. بسته به شکل آن، این مساله محیطی ایده آل برای رشد باکتری ها می شود و می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد. نه تنها برای مردان بلکه برای همسرانشان.

همسران مردان ختنه نشده در معرض بالایی از خطر باکتری های واژن قرار دارند. با ختنه میزان عفونت ادراری مردان و سرطان آلت تناسلی در آن ها کاهش می یابد. علاوه براین، پوست ختنه‌گاه خود به تنهایی می تواند مشکلاتی از جمله بیماری های عفونی، التهاب سر آلت تناسلی، تنگی غلاف و غیره را به وجود آورد.

مقایسه ختنه شده ها با ختنه نشده ها

عملکرد جنسی پس از برداشتن پوست ختنه‌گاه مردان

 این موضوع بسیار بحث برانگیز می باشد، هرچند که تحقیقات جدید نشان می دهد که هیچ تفاوت واضحی در حساسیت آلت تناسلی بین مردان ختنه شده و ختنه نشده نمی باشد.

علاوه برآن، با توجه به شکل آلت تناسلی، زنانی که برداشتن پوست ختنه‌گاه مردان برای همسرانشان انجام نشده است، معمولا گزارش می کنند که نسبت به زنانی که همسران ختنه شده دارند، در برقراری رابطه جنسی درد بیشتر و لذت جنسی کمتری دارند.(چون پوست پوشاننده سر آلت یا همان پره پوس در زمان نزدیکی برای زنان باعث ایجاد حالتی میشود که در اصطلاح Double Vagina نامیده میشود)

جلوگیری از بیماری های منتقله جنسی

بیماری های جنسی یا STD مخفف sexually transmitted disease می باشد. STD یک بیماری می باشد که از طریق رابطه جنسی از یکی به دیگری منتقل می شود. اگر این بیماری درمان نشود، منجر به مشکلات و بیماری های طولانی مدت می شود. از جمله ایدز که خطر بزرگی برای زندگی فرد می باشد. با برداشتن پوست ختنه‌گاه مردان یا به عبارتی دیگر ختنه می توان از بروز و انتقال چنین بیماری هایی جلوگیری کرد. در واقع افرادی که ختنه شده اند، در برابر این بیماری محافظت شده می باشند.

3/5 - (22 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی