ترس-از-ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ترس از ختنه بیشتر از جانب والدین است تا کودکان و نوزادان. علت آن ممکن است بخاطر سن کودک باشد. اینکه چه سنی برای ختنه کردن او بهتر است. در این مطلب از کلینیک ختنه نوزادان تهران توضیحاتی برای غلبه بر ترس‌تان ارائه خواهیم نمود.

آیا ترس از ختنه طبیعی است؟

ختنه جز رایج ترین جراحی های دنیا می باشد. این جراحی در کشورهای اسلامی که جز اقدامات واجب می باشد، در کشورهای دیگر هم به مراتب رواج پیدا کرده است. اسپانیا جز تنها کشورهاییست که یک درصد از پسران آن ها ختنه می شوند. اما به مرور که کشورهای با دین مسیحیت و یهودی پی به عوارض ختنه نکردن بردند، به دنبال این روش آمدند.

در واقع مزایای این روش بود که آن ها را به این سمت کشاند و مردم سراسر دنیا ترس از ختنه را کنار گذاشتند. در کشورهای پیشرفته که به لحاظ علمی همسو می باشند، به خاطر تحقیقات بسیار در این زمینه، ختنه بسیار شیوع پیدا کرده است. در ایالات متحده آمریکا 60 درصد، اروپا و انگلستان بین 40 تا 45 درصد، دانمارک 30 درصد و کمترین آمار هم مربوط به کشور اسپانیا می باشد که تنها یک درصد ختنه صورت می گیرد.

معمولا یا ختنه با حلقه یا با جراحی انجام می شود. و البته هرکدام عوارض خاص خودشان را دارند. نسبت به سن و سال نوزاد یا کودک پسر می باشد. پس والدین ترس از ختنه نداشته باشند، چون عوارض آن هم قابل کنترل است.

علل ترس از ختنه چیست؟

کودکی که در دوران شیرخواری و نوزادی ختنه می شود، در صورت عدم انجام این جراحی در کلینیک ختنه و عدم رعایت نکات مراقبت های پس از ختنه ممکن است دچار عفونت شود. از طرف دیگر به خاطر سوزاننده بودن ادرار محل ختنه، یک التهابی ایجاد می شود که در نهایت منجر به سوزش هنگام دفع ادرار می شود.

البته خونریزی هم شاید دیده شود که یکی از علل ترس از ختنه والدین است. اما این خونریزی به دوشکل است. يكی هنگام عمل و ديگری پس از عمل به اين صورت كه رگ‌های گره زده، باز شده و به خونريزی می ‌انجامد؛البته توسط یک فرد مجرب صورت گیرد، این عوارض میزانش کاسته می شود.

در رابطه با روش حلقه هم، زماني كه ختنه كردن با نخ و حلقه انجام می شود، پزشک در اين جا محكمتر كار می ‌كند. زمانی كه نخ دوم را ‌انداخته و گره می‌زند موجب تنگی و برش در سر آلت شده كه در اينجا با استفاده از دستگاه برقی به نام “كوتی‌دار” كه برای سوزاندن عروق است بر روی پوست ختنه‌گاه استفاده می‌كنند كه اين روش اصلاً توصيه نمی‌شود.

نگران نباشید ختنه عملی رایج است!

اگر به فواید این جراحی رایج مردانه فکر کنید ترس از ختنه را کنار خواهید گذاشت. خوشبختانه در كشور ما به خاطر رايج بودن عمل ختنه، سرطان آلت در مردان بسيار بسيار كم ديده می ‌شود. لازم به ذكر است كه تاخیر در این جراحی و ختنه كردن در سنين نوجوانی و جوانی عوارضی نظير چسبندگی به وجود می‌آورد. پس نگران ختنه نوزادان خود نباشید و آنان را با آسودگی خاطر جهت انجام این جراحی به کلینیک های تخصصی ختنه نوزادان ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی