نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!

ختنه کردن پسران
ارتباط ختنه کردن با واکسیناسیون
فوریه 15, 2017
ختنه
از ختنه بيشتر بدانيد
فوریه 23, 2017
نمایش همه

نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!

ختنه کردن نوزاد

ختنه کردن نوزاد

ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا دارد رو به کاهش می رود، طبق اطلاعاتی که در کلینیک مایو منتشر شده است. این مقاله نشان داده که نیمی از همه مردانی که در طول زندگی شان ختنه نشده اند، بخاطر شرایط پوست ختنه گاه شان نزد پزشک مراجعه کرده اند.

یافته های آن ها به جمله ای در سال ۲۰۱۲ بر می  گردد که از طرف آکادمی اطفال آمریکا در حمایت از آموزش های گسترده و دسترسی به ختنه کردن نوزادان پسر اشاره داشته است. “ختنه نوزادان پسر باید همانند واکسیناسیون دوران کودکی در نظر گرفته شود.”

این به گفته برایان موریس می باشد، استاد بازنشسته دانشکده پزشکی دانشگاه سیدنی، در ادامه یادآور می شود که : ” به این ترتیب، غیر منطقی خواهد بود که به والدین برای ختنه کردن نوزادان پسر شان یادآوری نشود. تاخیر در این امر، سلامت نوزاد را به خطر می اندازد و معمولا هم به این معنی خواهد بود که دیگر هرگز اتفاق نخواهد افتاد.”

موریس و هماکارانش دریافتند که نرخ ختنه در نوزادانی که تازه متولد شده اند، در سال ۱۹۶۰ از ۸۸% به ۷۷% در سال ۲۰۱۰ کاهش یافته است. نرخ کلی در آمریکا بین سنین ۱۴ تا ۵۹ سال ۸۱% بوده، البته طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری.

نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!

علاوه براین، اطلاعات حاکی بر این است که اختلاف نژادی در درجه اول با دسترسی به روش و عوامل فرهنگی و آموزشی رو به جلو می رود. نرخ ختنه در چند دهه گذشته در مردان سفید پوست، ۹۱ درصد، در سیاه پوست ها ۷۶درصد، و تنها ۴۴درصد در مردان اسپانیایی بوده است.

نویسندگان متعددی دلایل متعددی برای این موضوع آورده اند. در آمریکا، جمعیت اسپانیایی ها رو به افزایش می باشد و محققان به خانواده ها پیشنهاد می کنند که کمی در این باره آشنا شوند و مزایای آن را بشناسند. علاوه براین آن ها براین باورند که به خاطر شکافی که در دسترسی به بیمه درمانی می باشد، باعث شده که خانواده بیشتر به فکر صرفه جویی در پول و ذخیره پول باشند و از این جراحی صرفنظر کنند. به طور متوسط، نرخ ختنه ۲۴ درصد در ایالات فقیر نشین می باشد.

این مطالعه نشان می دهد که مزایای ختنه باعث می شود خطرات از ۱۰۰ از به ۱ برسند.

تحقیقات بالینی نشان داده است که ختنه می تواند از عوارض متعددی از جمله عفونت های دستگاه ادراری جلوگیری کند. آسیب به کلیه در نیمی از نوزادان در حال روبه افزایش است. تقریبا از هر ۳ مرد ۱ مرد ختنه نشده در معرض خطر قرار دارد.

علاوه براین، ختنه خطر ابتلا به HIV و HPV را کمتر کرده، یا بیماری پاپیلومای انسانی، که باعث زگیل تناسلی می شود و به سرطان های دیگر هم مرتبط است.

مطالعه دیگری در مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان داده که بیش از ۵۰۰ مطالعه انجام شده، و یافته که ختنه خطر تبخال تناسلی تا ۳۰درصد، و گونه های دیگر سرطان زای HPV را تا ۳۵ درصد کاهش داده است.

برخی تحقیقات نشان می دهد که ختنه در دوران نوزادی ، خطر ابتلا به سرطان پروستات را در بزرگسالی کاهش می دهد. مطالعه ای روی ۳۴۰۰ مرد نشان داده آن هایی که ختنه شده بودند، قبل از اولین مقاربت جنسی شان احتمال ۱۵ درصد کمتر در معرض سرطان پروستات بودند تا آن هایی که ختنه نشده بودند.

منبع : http://www.cbsnews.com

مطالب مرتبط :

کاهش سرطان آلت تناسلی با ختنه کردن

ختنه کردن نوازد با حلقه

ختنه وتحقیقات آکادمی اطفال آمریکا

Call Now Button