ختنه نوزاد پسر
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه پسران در اسلام توصیه شده است و بخشی از فطرت، شخصیت طبیعی انسان و غریزه که از خلقت انسان می باشد.

چیزی که پیامبر (ص) از فطرت می گوید اینکه این ویژگی هایی هستند که یک مرد دارد، باید با فطرتش توصیف شود، که خداوند درجه ای از احترام را به او داد. پیامبر (ص) می فرمایند :” پنج اعمال کامل برای فطرت هست که شامل، ختنه، اختصار، تراشیدن مود، گرفتن ناخن ها و اصلاح موی زیربغل اصلاح سبیل می باشد.” ختنه بخشی از دین حضرت ابراهیم می باشد.

ختنه پسران در اسلام

زمان ختنه :

در زمان پیامبر (ص) ختنه برای پسران انجام می شد. (عقیقه) یک مراسم سنتی می باشد که حیوانی را قربانی می کنند. دیگر احادیث بیان می کنند که بعدا انجام شود. جزییات در اینجا مهم نیست اما بدیهی است که چنین جراحی روی یک نوزاد راحتتر است تا روی یک پسربچه بزرگ. اگر لازم باشد، ختنه می تواند به دلایلی به تاخیر بیفتد، اما معقول تر اینست که قبل از اینکه پسربچه شروع به نمازخواندن کند، انجام شود. بخاطر مسائلی مثل طهارت و یا تمیز بودن.

همچنین باید خون از کودک شسته شود، در هنگام تولد، بند ناف که به مادر متصل بوده جدا شود و دیگر چیزهایی که به سود او می باشد تا انجام دهد.

از جمله مزایایی که در راستای سلامتی او می باشد به شرح زیر است :

در برابر عفونت های موضعی در آلت تناسلی مردان محافظت می کند. بخاطر پوست ختنه گاه که با تنگی آن امکان احتباس ادرار و عفونت سر آلت تناسلی می باشد. حتی به دلیل بیماری های متعددی که در آینده برایش پیش می آید، جدیترین آن ها می تواند سرطان آلت تناسلی باشد.

عفونت دستگاه ادراری. بسیای از مطالعات اثبات کرده اند که پسران ختنه نشده بیشتر در معرض عفونت های دستگاه ادراری قرار دارند. در برخی از مطالعات میزان پسران ختنه نشده 39 بار بیشتر بود. در مطالعات دیگری نیز نشان داده شده که 95% کودکانی که از عفونت ادراری رنج می برند، به خاطر اینست که ختنه نشده اند. در حالی که 5% باقی کودکان چنین بیماری نداشتند و ختنه شده بودند.

منبع : https://www.missionislam.com/

مطالب مرتبط :

ختنه وتحقیقات آکادمی اطفال آمریکا

تاثیرات ختنه بر خوابیدن نوزادان

ختنه کردن یا نکردن؟ کدامیک بهتر است!

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram