بهترین زمان ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

معمولا پدر و مادرها بعد از تولد فرزند پسرشان، اولین دغدغه زندگی شان می شود ختنه کودک!

اینکه بهترین کلینیک تخصصی ختنه کجاست؟ بهترین پزشک ختنه کودکان کجاست و چه کسی است؟ یا چه زمانی برای ختنه بهتر است؟ آیا دوسه ماهگی می توان برای ختنه اقدام کرد؟! آیا بعد از یک ماهگی برای ختنه کردن نوزاد دیر نیست؟

همه این سوالات که تازه به برخی از آن ها اشاره شد، در ذهن پدرو مادرها در روزهای اولی که نوزاد متولد می شود، هجوم می آورند! گاهی هم شده که بعد از مدتی نوزاد را ختنه نکرده اند، نوزاد مدام گریه می کند و در دفع ادرار مشکل دارد، برای اینکه این نگرانی های مادر و پدر را کمتر کرد بهتر است نزد یک متخصص کودکان مراجعه کرد و علت را جویا شد.

از لحاظ دینی و اعتقادی اگر بخواهیم به این مساله بپردازیم، پسران بهتر است بلافاصله بعد از اینکه متولد می شوند باید ختنه شوند، یا اینکه در زمان نوزادی حداقل این عمل پشت سر گذاشته شود. چون در این دوره زمانی، درک و فهم نوزاد نسبت به اطراف، ترس و درد نیز کمتر می باشد، در نتیجه سریعتر هم بهبود می یابد.

اما فقط نکته ای که باید توجه داشت، نوزادانی که در زمان تولد دچار مشکلاتی مثل زردی، یا بیماری های مختلف می باشند، باید دوره درمان بیماری و نقاهت را گذرانده و به توصیه پزشک اطفال برای انجام ختنه آماده شوند. ولی معمولا بهترین زمانی که هر پزشک اطفال با وجود گذراندن همه این مسائل پیشنهاد می کند، یک ماه پس از تولد نوزاد می باشد. نوزادانی که بزرگتر هستند، معمولا دردسر بیشتری در انجام این جراحی دارند. چون دلشان می خواهد که روی شکم غلت بزنند یا چهاردست و پا بروند، به خاطر همین کمی برایشان شرایط مشکل می شود؛ حتی برای والدین. پس هرچه زمان این جراحی را عقب بیندازید، فقط شرایط را برای خودتان و نوزاد سخت تر کرده اید.

مثلا گزارش شده کودکانی که در سنین بالاتر ختنه شده اند، بیشتر عذاب کشیده اند یا حتی دچار مشکلات ادراری یا عفونت ادراری شده اند. با ختنه کودکتان سلامتی او را در آینده تضمین می کنید، از جمله بیماری های تماسی و مقاربتی که در جوامعی که پسرانشان را ختنه نکرده اند، بیشتر دیده شده است.

بهترین سن ختنه کودکان

معمولا بیشتر پزشکان اطفال می گویند که مادران نگرانی شان از بابت دردیست که ممکن است نوزادشان در طی جراحی بکشد. اما خیال والدین راحت باشد، با انجام بی حسی موضعی برای کودک، ختنه بدون دردسر و در محیطی کاملا تمیز و آرامبخش صورت می گیرد. حداکثر زمانی که شاید ببرد، نیم ساعت می باشد. در صورتی هم که کودک درد شدید داشته باشد و مدام گریه کند، برای او مسکن به توصیه پزشک تجویز می شود.

فقط حواس والدین باشد، بعد از ختنه امکان عارضه خونریزی پیش بیاید. در صورت بروز چنین عارضه ای که بسیار نادر می باشد، توصیه می شود در صورت شدیدتر شدن اوضاع نزد پزشک مورد نظر مراجعه شود. البته ممکن است به خاطر تقلای زیاد نوزاد هم باشد که پانسمان کنده می شود، یا مشکلات انعقادی باشد. به هر حال هر نوزادی ممکن است با یک ناهنجاری متولد شود که در چنین موقعیتی نیاز به جراحی ترمیمی هم پیدا می کند. اما نگران نباشید بعد از این جراحی ترمیمی، می توان با خیال راحت ختنه را روی کودک انجام داد.

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram