ختنه کودک
آیا ختنه کودک تصمیم درستی ست؟
11 فروردین 1400
آمادگی های قبل از ختنه کودک
آیا آمادگی خاصی قبل و بعد ختنه نیاز است؟
25 فروردین 1400
نمایش همه

بعد از ختنه چه انتظاری می رود؟

ختنه کودک

ختنه کودک

بعد از ختنه کودک ممکن است چه اتفاقاتی بیفتد؟

بعد از ختنه کودک امکان دارد کمی تورم و خونریزی سبکی دیده شود که نرمال است.

کودک تان ممکن است کمی بهانه گیری کند و روزهای اول در خوابش مشکل داشته باشد. امکان دارد نوزاد مقداری درد به مدت چند روزی که ادرار می کند داشته باشد. حدود 2 هفته هم ممکن است مقداری درد زمان ادرار کردن یا مدفوع کردن داشته باشد. خصوصا سر آلت تناسلی اش.

ممکن است تا 3 الی 4 روز هم بعد از ختنه کودک، حالش بهتر است. حتی اگر حس بهتری هم داشته باشد، آلت تناسلی اش ممکن است کمی بدتر به نظر برسد. که بعد از یک هفته الی 10 روز ظاهر آلت کودک باز بهتر می شود.

باید آلت تناسلی کودک تان تمیز شود، چه ختنه شده باشد چه نشده باشد. باید مداوم آلت او تمیز باشد، اینگونه می توان از بروز عفونت های ادراری و تناسلی جلوگیری کرد.

آیا عوارض خاصی هم بعد از ختنه دیده می شود؟

مشکلاتی که بعد از ختنه دیده می شود رایج نیست. درصورتی که عوارضی دیده شود، معمولا کوتاه مدتند، مثل خونریزی های خفیف یا عفونت. عوارض احتمالی دیگر هم شامل درد و حساسیت می باشند که بر سر الت تناسلی کودک حس می شوند.

با وجود این مسائل ارزش انجامش رو داره یا نه؟

بعد از ختنه کودک چه می شود؟

ختنه کودک انقدر مزیت دارد که شما را به سمت این جراحی بکشاند، از جمله :

در سال اول زندگی کودک، عفونت دستگاه ادراری کمتر اتفاق می افتد. اغلب در پسرانی که ختنه شدند نسبت به آن هایی که ختنه نشدند، کمتر عفونت ادراری رخ می دهد. درواقع خیلی رایج نیست.

برخی مطالعات نشان داده که مردان ختنه شده احتمال کمتری نسبت به مردان ختنه نشده دارد که دچار عفونت های جنسی منتقله (STI) یا HIV شوند.

ترجیحات شخصی، مذهب، اعتقادات فرهنگی یا پیشینه های قومی می تواند در تصمیم گیری شما تاثیرگذار باشد. انجمن اطفال امریکا ختنه را به عنوان یک روش معمول رای همه نوزادان پسر تازه متولد شده توصیه نمی کند، بلکه باید یکسری موارد را در نظر داشت. اما از مزایای آن نباید صرف نظر کرد.

Call Now Button