ختنه کودکان پسر
5 سوال رایج که درباره ختنه پرسیده می شود!
20 اسفند 1399
ختنه کودک
آیا ختنه کودک تصمیم درستی ست؟
11 فروردین 1400
نمایش همه

بعد از ختنه چند روز طول میکشد کودک خوب شود؟

فواید ختنه

فواید ختنه

ختنه کودکان جز روش های جراحی بوده که در بین مردان و پسران انجام می شود. حالا یا به جنبه مذهبی، و یا دین، یا پزشکی.

معمولا توصیه بر ختنه کودکان در سنین نوزادی می باشد. و باید حتما در حین ختنه شدن بیدار و هوشیار باشند. احتمال زیادی می رود که در بیمارستان انجام شود. در ضمن باید دست و پاهایشان بسته باشد به جایی که راحت انجام شود و نوزاد تکان نخورد.

روش انجام کار ختنه کودکان

پزشک ناحیه آلت تناسلی نوزاد را با مواد ضدعفونی کننده پاک می کند، سپس بیحسی موضعی را اعمال می کند. برای اینکه میزان درد کاهش یابد. گاها پزشکان مسکن هم به شکل کرم موضعی استفاده می کنند. سپس بعد از ختنه کردن، پانسمان انجام می گیرد. پستانکی آغشته به قند و شکر در دهان نوزاد قرار می گیرد که با مکیدن آن، آرام شود. همچنین استامینوفن هم برای کاهش درد داده می شود.

انواع مختلفی از رینگ پلاستیکی یا کلامپس هم برای ختنه استفاده می شود.

بهترین روش ختنه کودکان

بعد از ختنه شدن نوزاد پسرتان، چه انتظارتی می رود؟

بعد از ختنه کودکان، کمی حساس تر می شوند. باید مراقب او باشید، فشاری به آلت تناسلی او وارد نشود. نوک آلت او ممکن است درد داشته باشد، و همین خودش دارای علائمی همچون قرمزی و التهاب خواهد بود. ممکن است ترشح زردرنگ هم در نوک آلت تناسلی دیده شود. البته طبیعی ست و چند روز بعد از بین می رود. تقریبا بین یک هفته تا 10 روز طول می کشد تا کامل بهبود یابد.

می توانید آلت را تا زمانی که بهبود یابد شستشو دهید. باید بانداژ را با هر بار تعویض پوشک، عوض کنید. حدود 48 ساعت بعد از این پروسه، بانداژ معمولا گذاشته نشود تا زمانی که خودش بیفتد.

با مواد چرب و نرم کننده، آلت او را آغشته کنید. برای اینکه به پوشک نگیرد. اگر مدفوع کرد، او را با آب گرم و صابون بشویید. برای از بین بردن عفونت، پوشک را مرتب عوض کنید و شل ببندید.

Call Now Button