شرایط ختنه نوزاد
آنچه در این مطلب می‌خوانید

 ابتدا به علت بایدهای انجام ختنه نوزاد خواهیم پرداخت :

اینکه تصمیم بگیرید یا نوزاد را ختنه کنید یا نکنید، حتما سخت بوده؟! یک تصمیم مهم که همه والدین با آن روبرو می شوند. معمولا آن هایی که بدون هیچ دغدغه و مکثی، مستقیما سراغ ختنه نوزاد می روند، حتما از مزایای بی نظیر این جراحی، می دانند. و می دانند که از لحاظ پزشکی چقدر تایید شده است و نیز از لحاظ مذهب و دینی، چقدر مورد سفارش قرار گرفته است.

به عبارتی دیگر، آن هایی که مخالف ختنه نوزاد هستند، شاید بخاطر تجربه بدیست که از این جراحی بخاطر نداشتن اطلاعات کافی یا توسط یک فرد نابلد، داشته اند. اما حقیقتی که در این بین خیلی مهم است، مزایای این عمل است که هیچ عوارضی به دنبال ندارد. دلایل آن هم کاملا واضح و روشن است، از جمله :

مزایای شگفت انگیز ختنه نوزاد

جلوگیری از بسیاری از بیماری های خطرناک :

با وجود اینکه در دنیای پزشکی، تکنولوژی پیشرفت کرده و بسیاری از دشواری ها حل شده، اما بیماری منتقله جنسی هنوز خیلی راحت انتقال پیدا می کند. حتی در مردانی که ختنه نشده اند، بیشتر هم دیده می شود. نه تنها ختنه شدن به پیشگیری از بیماری های منتقله جنسی کمک می کند، حتی بیماری های سختی که فکرش را هم نمی کنید، از بروزشان جلوگیری می کند؛ سرطان آلت تناسلی، بالانیت، و بالانوپوستیت(تورم گلنس و پوست ختنه گاه). در ضمن به دلیل رابطه جنسی که بین زوجین می باشد، بروز احتمالی سرطان دهانه رحم هم هست، اما با این کار، درصد شیوع این بیماری پایین آمده است.

جلوگیری از عفونت ها با ختنه نوزاد

بهداشت و پاکیزگی به طور همیشگی :

بدون برداشتن پوست ختنه گاه، که هدف اصلی در ختنه می باشد، همچنین اوضاع را برای مردان و پسرانی که بهداشت کامل برایشان مهم است، سخت می کند. خیلی هم گسترده است؛ علتش هم پوست اضافه ایست که اندام مرد را دچار مشکلاتی می کند. در نتیجه منجر به ایجاد باکتری ها می شود و با رشد آن ها، عفونت و حتی بیماری های سخت برای بدن رخ می دهد. عفونت دستگاه ادراری یکی از همین بیماری های سخت و شایع بین ختنه نشده هاست. همیشه پاکیزه بودن کلید اصلی جلوگیری از بروز عفونت و هر گونه بیماری ها می باشد.

سنت و مذهب، اصل انجام ختنه :

اگر اکثر مردانی که در یک خانواده هستند، جراحی ختنه شده باشند، کسانی هم که در اطراف آن ها می باشند بنا به سنت شان این کار را انجام می دهند. اما در آن هایی که به عنوان مذهب شان و سفارش آن می باشد، باید این جراحی صورت گیرد. برخی والدین مایلند همانطور که کودکشان هست، بماند. اما با چنین کاری فقط زمینه بروز انواع بیماری های عفونی را برای کودک شان باز گذاشته اند. زیرا اول و اخر کودک پسر نیاز به ختنه شدن دارد؛ پس هر چه زودتر این اقدام صورت گیرد، خیلی بهتر است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram