بهترین راه حل برای پیشگیری از سرطان پروستات یافت شد!

اول واکسیناسیون یا ختنه؟
آیا با هم می توان ختنه و واکسیناسیون کرد؟
ژوئن 3, 2018
عوارض ختنه نکردن کودکان
با ختنه نکردن انتظار این بیماریها را داشته باشد!
ژوئن 13, 2018

بهترین راه حل برای پیشگیری از سرطان پروستات یافت شد!

جلوگیری از سرطان پروستات با ختنه

جلوگیری از سرطان پروستات با ختنه

ختنه یا همان برداشتن پوست ختنه گاه، که می تواند ریشه مذهبی، اجتماعی یا دلایل علمی دیگری داشته باشد، که در هر صورت باید انجام شود.

همانطور که قبلا هم اشاره شده بود، به بخشی از مزایای انجام ختنه می پردازیم :

اول : کاهش میزان خطر سرطان پروستات

مطالعات اخیری که در BJU International صورت گرفته، ختنه یک راه بسیار تاثیرگذار و محافظت کننده در برابر سرطان پروستات می باشد، خصوصا که مردان سیاه پوست خطر ابتلای ان بسیار بالا می باشد.

طبق یافته های آن ها، مردانی که ختنه شده بودند، در سنین بالای ۳۵ سال کمتر گزارش شده بوده که در معرض خطر سرطان پروستات بوده اند و این میزان به ۴۵ درصد رسیده بوده است. برای مرانی که در سال اول تولدشان ختنه شده بودند، خطر سرطان پروستات به میزان ۱۴ درصد کاهش پیدا کرده بود. این یافته ها بسیار اهمیت دارند، خصوصا که جمعیت بسیاری در خطر بزرگی از سرطان پروستات قرار دارند.

دوم : خطر کمتر ابتلا به ویروس اچ.آی.وی

سه مطالعه ای که صورت گرفته بود، نشان داده اند ختنه بدن مردان را در برابر ابتلا به ویروس اچ.آی.وی محافظت می کند. این مطالعات در کنیا، آفریقای جنوبی و اوگاندا صورت گرفته است. نتایج از این قرار بوده که ختنه میزان خطر ابتلا به عفونت ویروس اچ.آی.وی را به میزان ۶۰ درصد کاهش داده است.

جلوگیری از سرطان پروستات با ختنه

سوم : بیماری های پزشکی کمتر

مطالعه ای در Mayo Clinic Proceedings صورت گرفته که نشان داده نیمی از مردان ختنه نشده دچار بیماری های بسیاری از لحاظ پزشکی شده اند. طوری که این بیماری ها از سمت پوست ختنه گاه شان نیز بوده و دخالت داشته است. این مطالعه از مزایای بسیار ختنه می گوید که میزان خطر ابتلا به بیماری ها را از ۱۰۰ به ۱ رسانده است.

چهارم : در معرض خطر کمتر عفونت ها

چندین تحقیقات در زمینه پسران ختنه نشده صورت گرفته که احتمال زیادی می رود در معرض خطر عفونت های دستگاه ادراری خواهند بود. طبق این مطالعه صورت گرفته، در سال ۲۰۱۲ در یک مجله پزشکی کانادیی چاپ شده که خطر ابتلا به عفونت های ادراری در پسران ختنه شده به میزان ۸۸ درصد کاهش یافته است.

Call Now Button