مشکلات پوست ختنه گاه
مشکلات پوست ختنه گاه که ختنه را ضروری می کند!
29 بهمن 1399
سن ختنه نوزادان پسر
نوزاد رو چه زمانی برای ختنه ببرید؟
13 اسفند 1399
نمایش همه

ختنه با حلقه چه مراقبت هایی نیاز دارد؟

ختنه با حلقه

ختنه با حلقه

ختنه با حلقه : مراقبت های بعد از انجام ختنه با حلقه کودک

تکنیک حلقه یا پلاستیبل یکی از رایج ترین متدهای ختنه نوزادان می باشد.

بسیاری از والدین که تصمیم به ختنه پسران شان می گیرند، حالا به دلایل دینی، یا دلایل فرهنگی، نیاز به دانستن یکسری موارد مهم قبل و بعد از انجام ختنه دارند.

کودک که ختنه میشود، حالا به هرروشی، مثلا با حلقه یا پلاستیبل، ابتدا روی یک تخت صاف قرار می گیرد و پاها و دست هایش باید بسته یا گرفته باشند. سپس مسکنی به صورت موضعی یا تزریقی روی او اعمال میشود. احتمالا آب قند هم داده می شود که احساس ناراحتی در طی انجام ختنه نداشته باشد.

پزشک پوست ختنه گاه را از الت کودک جدا می کند به وسیله یک پروب. یک رینگ هم سایز او استفاده می شود که زیر پوست پوست ختنه گاه قرار می گیرد. پوست ختنه گاه بالای رینگ پلاستیکی قرار می گیرد، و به وسیله بخیه ای که انجام می شود از خونریزی جلوگیری می شود.

ختنه با پلاستیبل

رینگ روی پوست ختنه گاه می ماند. این روند باید بین 7 تا 10 روز ادامه یابد. در طی این مدت، پوست ختنه گاه کودک تیره شده و می افتد.

مراقبت های بعد از ختنه کردن نوزاد

پزشک دستورالعمل های خاصی برای مراقبت های بعد از ختنه کودک خواهد داشت. باید آلت کودک را در هر بار عوض کردن پوشکش، با اب گرم بشویید. خصوصا اگر مدفوع کرده باشد. از دستمال کاغذی برای پاک کردن یا خشک کردن الت کودک اصلا استفاده نکنید. و او را حتما با لیف نرم بشویید. سپس از وازلین یا نئوسپورین استفاده کنید، برای اینکه الت کودک به پنبه ریز یا پوشکش نچسبد. والدین نباید رینگ را به صورت دستی بکشند. بلکه باید خود رینگ به طور عادی بعد از 7 الی 10 روز خشک شده بیفتد. درصورتی که از 10 روز گذشت، یا به شکل بدی جابجا شده، حتما نزد پزشک اطفال یا ختنه کودکان مراجعه کنید.

Call Now Button