بیماری های پوست ختنه گاه
همه مشکلات پوست ختنه گاه با ختنه حل میشه؟
7 آبان 1399
ختنه نوزادان نارس
به 4 دلیل ختنه نوزاد رو باید عقب انداخت!
21 آبان 1399
نمایش همه

ختنه مردان چقدر در ازدواجشون تاثیرگذاره؟

علل ناباروری مردان

علل ناباروری مردان

ختنه پزشکی مردان عاملی تاثیرگذار در بهبود رابطه جنسی و جلوگیری از انتقال بیماری های جنسی

ختنه پزشکی مردان به صورت داوطلبانه (VMMC) به عوان یک استراتژی ضروری برای پیشگیری از HIV است در مناطقی که شیوع بالایی دارند. این تجزیه و تحلیل منعکس‌کننده اطلاعات جمع‌آوری شده از 360 زن متاهل می باشد. که 50 درصد از آن‌ها همسرانشان ختنه نشده بودند. و 50درصد بقیه هم ختنه شده بودند. با وجود این وضعیت ختنه مردان، مردانی هم بودند که ختنه شدن را می دانستند. اینکه دردش هم حتی از کشیدن‌درد‌دندان کمتر است یا درد‌زایمان و حتی مالاریا؛ با درد آن‌ها قابل‌قیاس نیست.

مردانی هم بودند که گزارش شد لذت جنسی شان، صرف نظر از وضعیت ختنه شون، مشابه بوده. در حالیکه زنان 2 برابر بیشتر گزارش شده بودند که لذت‌جنسی‌شان با همسر ختنه‌شده‌شان بیشتر بوده است.

شرکت‌کنندگان از مزایای ختنه آگاه شده و مزایای شخصی هم به آن ها توضیح داده شده بود. به خاطر اینکه ختنه داوطلبانه مردان یک روش امیدوارکننده برای پیشگیری از ورود ویروس HIV می باشد. این مطالعه فرصت هایی برای توسعه مداخله را به جهت افزایش تعداد انجام نشان داده است.

بعد از انجام پژوهش روی مردان به جهت انجام ختنه چه چیزی به دست آمد؟

مزایا و معایب ختنه پزشکی مردان به صورت داوطلبانه در چه بود؟

پوست ختنه گاه | ختنه پزشکی مردان

در زوج‌های‌متاهل شامل مردان ختنه‌شده، زنان دلایل مذهبی و یا فرهنگی برای انجام این کار داشتند. زنان 3.9 برابر بیشتر از مردان بر این باورند که ختنه شدن مردان برای سلامتشان بسیار بهتر بوده است. و 9.1 برابر بیشتر تقریبا گزارش دادند که مردان ختنه شده به لحاظ رضایت جنسی بسیار راضی بودند.

جالب است که بحث مذهب و فرهنگ به عنوان یکی از متداول ترین دلایلی بودند که باعث شدند ختنه انجام گیرد. البته در این بین باز هم بحث درد مطرح هست که در این پژوهش هم گاها باعث تردید برخی بخاطراینکه درد ممکن است باشد، آنها را صرفنظر از انجام این کار کرده بود.

البته این نگرانی در زنان دیده میشده، در حالیکه مردان بیشتر از همسرانشان حاضر به شکستن این مرز بودند که انجام شود. یک موضوعی هم که بود، بخش کوچکی اما قابل توجهیه از مردان به خاطر بالا بودن سن شان یا زیادی پیر بودنشان حاضر به ختنه نشدند.

معمولا مزایایی که از ختنه مردان گزارش شده بود، شامل کاهش خطر ویروس HIV و STI ، که بدلیل تمیزی و بهداشت بهبود یافته بدن می‌باشد و نیز لذت جنسی در زنان، بوده است.  زنان 1.51 برابر بیشتر از مردان گزارش شده بود که لذت جنسی را به عنوان یک مزیت در پی این ختنه داوطلبانه همسرانشان داشته اند. این درحالیست که در رابطه با کاهش میزان خطر HIV هم گزارش کرده بودند.

Call Now Button