سرطان پروستات | غده پروستات
چه کسانی در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات می باشند؟
22 بهمن 1399
ختنه با حلقه
ختنه با حلقه چه مراقبت هایی نیاز دارد؟
6 اسفند 1399
نمایش همه

مشکلات پوست ختنه گاه که ختنه را ضروری می کند!

مشکلات پوست ختنه گاه

مشکلات پوست ختنه گاه

پوست‌ختنه‌گاه چیست؟

پوست ختنه گاه یک لایه نازک بافتی ست که سر آلت تناسلی را پوشش داده مثل یک کلاهک.

درصورتی که ختنه انجام شده باشد، پوست ختنه گاه از سر آلت تناسلی برداشته می شود. خصوصا زمان تولد. ممکن است حای قادر به دیدن این اسکار بافت هم نشوید.

زمانی که کودک تان ختنه نمی شود، مشکلات بسیاری سلامت او را تهدید می کنند. برخی از این مشکلات راحت نیستند، و بقیه نیاز به مراقبت های اورژانسی دارند. درضمن به یاد داشته باشید که برخی از این مشکلات درصورتیست که پوست ختنه گاه دارید، اما در خطر کمتری هستید.

رایج ترین مشکلات پوست ختنه گاه چیست؟ که ختنه کردن ضروری می شود ؟

مشکلات پوست‌ختنه‌گاه

سفتی :

زمانی که پوست‌ ختنه‌ گاه سفت باشد، حرکت آن بدون هیچ درد و فشاری سخت می شود. معمولا هم نشانه از فیموز دارد. در چنین شرایطی پوست‌ ختنه‌ گاه به عقب بر نمی گردد یا ریترکت نمی شود. معمولا چنین عارضه ای در جوانان رایج است. خصوصا پسران ختنه نشده. چیز نگران کننده ای نیست. اما بعد از سن سه سال رخ می دهد. باید هم کاملا در این سن تا به 17 برسند حل شود.

تورم :

تورم بافت پوست‌ختنه‌گاه یا گلنس آلت تناسلی منجر به پارافیموز می شود. زمانی که چنین شرایطی دارید، پوست‌ختنه‌گاه برنمی گردد. اغلب هم منجر به تورم سر آلت تناسلی می شود. همچنین چرخش خون را قطع می کند. این مشکل دردناک و اورژانسی ست.

عفونت :

عفونت های متعددی در آلت تناسلی و پوست‌ختنه‌گاه رخ می دهد. بالانیت هم التهاب پوست‌ختنه‌گاه و گلنس آلت تناسلی را در پی دارد. ممکن است لکه های سفید ریزی اطراف گلنس و پوست ختنه گاه ببینید. یا ادرار درناک خاطر تورم سر آلت تناسلی. خارش و درد اطراف گلنس یا شفت.

التهاب :

بالانیت، پوستیت و بالانوپوستیت که بخاطر اسیب یا حساسیت های مختلف رخ می دهند. فکر کنید الت با زیپ اسیب دیده باشد، طبیعتا درد بسیار بدی خواهد داشت. این اسیب ها باعث تورم یا تغییر رنگ ناشی از التهاب بافت می شوند.

خشکی :

خشکی اطراف یا زیر پوست‌ختنه‌گاه اغلب بخاطر عفونت های قارچی رخ می دهد که thrush نامیده می شود. عفونت قارچی پوست‌ختنه‌گاه بخاطر رشد بیش از اندازه فونگاس یا قارچ می باشد که  Candida albicans نامیده می شود. ممکن است بخاطر رابطه جنسی محافظت نشده باشد. اما بخاطرپوست‌ختنه‌گاه نیز می باشد.

Call Now Button