سیستم تولید مثل
ختنه کودکان روی سیستم تولیدمثل آن ها چه تاثیری دارد؟
8 بهمن 1399
سرطان پروستات | غده پروستات
چه کسانی در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات می باشند؟
22 بهمن 1399
نمایش همه

علت اختلال نعوظ در مردان چیست؟

اختلال نعوظ در مردان : و گزینه های درمانی پیشنهادی

اختلال نعوظ یکی از رایج ترین بیماری هاییست که می تواند باعث بروز بسیاری از مشکلات فیزیکی یا فیزیولوژیکی شود.

اگر چنین عارضه ای رخ دهد، بیش از حدنرمال، نگران نباشید. این عارضه قابل درمان است. و با ترکیب آن با سبک زندگی شما می تواند خبرهای خوبی برایتان داشته باشد. از این رو با اورولوژیست در این باره ادامه می دهیم. برای اینکه راه حل های درمانی برای درمان اختلال نعوظ را بشناسید.

رایج ترین دلایل بروز اختلال نعوظ چیست؟

اختلال نعوظ یک بیماری رایج است. روی مردان در همه سنین هم تاثیر دارد، و به طور فزاینده ای تا بالای 40سال شایع است. تعریف ناتوانی مداوم در رسیدن به نعوظ می تواند خود برای جلوگیری از مقاربت کافی باشد.

برای رسیدن به نعوظ، مغز پیام های شیمیایی را به آلت تناسلی مردان می فرستد. عروق خونی به گونه منبسط می شوند که خون تحت فشار به سمت الت ان ها می رود. بنابراین، مغز، سیستم عصبی و عروق خونی بسیار مهمند.

دلایل جسمی اختلال نعوظ و نیز دلایل روانی آن ها هم مدنظر می باشد. یا بین مسائل جسمی و روحی هم می تواند باشد.

شایع ترین دلایل سیستم عروقی می باشد .بیماری قلبی، فشارخون و کلسترول بالا. دیابت هم م یتواند به عصب هاو عروق خونی اسیب وارد کند. چاقی و سندرم متابولیک هم در اختلال نعوظ تاثیر دارند.

سایر دلایل اختلال نعوظ هم شامل اختلالات عصبی مثل بیماری پارکینسون و موتیپل اسکلروزیس می باشد. سیگارکشیدن، مصرف بیش از اندازه الکل و مواد مخر. همه این ها می توانند این اختلال را بدتر کنند. مشکلات سلامت روان از جمله اضطراب، افسردگی و سایراختلالات روانپزشکی نیز باعث بروز اختلال نعوظ می شوند.

چطور این عارضه قابل درمان است؟

اول راه حل های خانگی که گفته می شود. سبک زندگی باید تغییر یابد. مثلا همین سیگارکشیدن، کاهش استرس، کاهش وزن و کنترل یکسری بیماری ها. از جمله این بیماری ها، فشارخون بالا و دیابت هستند. البته ممکن است بهبود یابند، اما اگر نشد، درمان های دیگر هم هست.

اختلال نعوظ در مردان

اولین خط درمانی برای اختلال نعوظ چیست؟

هدف درمانی توانمند کردنمردان در بحث نعوظ است. در انتها داروهای خاص است که پزشک تجویز می کند. و نیز تحریک جنسی که با دارو صورت می گیرد.

آیا جراحی هم ممکن است کمک کند؟

معمولا اولین پیشنهاد برای چنین مواردی، ختنه می باشد.

اگر درکودکی انجام نشده باشد، ختنه در بزرگسالی نیز پیشنهاد می شود.

Call Now Button