آیا دیابت روی رابطه جنسی تاثیر دارد؟

علت ناتوانی جنسی
علت ناتوانی جنسی مردان چیست؟
ژانویه 7, 2018
ارتباط ختنه و دیابت
آیا دیابتی ها مجاز به ختنه شدن هستند؟
ژانویه 14, 2018

آیا دیابت روی رابطه جنسی تاثیر دارد؟

دیابت و مشکلات جنسی و اورولوژی

دیابت و مشکلات جنسی و اورولوژی

دیابت و مشکلات جنسی و اورولوژی

علائم ناراحت کننده در مثانه و تغییرات عملکرد جنسی، مشکلات عادی هستند که برای هر فرد پا به سنی رخ می دهد. دیابت داشتن می تواند به معنای شروع زودس این مشکلات و بدتر شدن آن ها باشد. مشکلات جنسی و اورولوژی ناشی از دیابت به خاطر این رخ می دهد که به دلیل دیابت، عروق خونی و عصب ها دچار آسیب می شوند. مردان دچار مشکلات نعوظ و یا انزال می شوند. زنان نیز ممکن است مشکلاتی در عملکرد جنسی و واژن شان داشته باشند. عفونت های دستگاه ادراری و مکشلات مثانه اغلب در افراد دیابتی دیده می شود. آن هایی که دیابت شان را تحت کنترل دارند، در معرض کمتری از خطرات مشکلات جنسی و اورولوژی قرار دارند.

مشکلات جنسی چه ربطی به دیابت دارند؟

هم زنان و هم مردانی که دیابت دارند، به خاطر آسیب وارد به عصب ها و عروق خونی شان، مشکلات جنسی بیشتری دارند. زمانی که یک شخص می خواهد دستش را بلند کند یا یک قدم بردارد، مغز سیگنال های عصبی به عضلات مرتبط می فرستد. سیگنال های عصبی همچنین ارگان های داخلی مثل قلب و مثانه را کنترل می کنند، اما آن هایی که کنترل خودآگاه روی این ارگان ها ندارند، در بقیه اعضای بدنشان هم به این صورت است.

دیابت و مشکلات جنسی و اورولوژی

عصب هایی که ارگان های داخلی را کنترل می کنند، عصب های آتونومیک نامیده می شوند. این اعصاب به بدن سیگنال می فرستند که غذا را هضم کند و گردش خون را بدون اینکه فرد به آن فکر کند، انجام دهد. واکنش بدن به محرک های جنسی نیز غیر مستقیم می باشد که توسط سیگنال های عصبی آتونومیک تنظیم می شود. طوری که جریان خون به ژنیتال ها را افزایش می دهد و منجر به استراحت بافت می شود. آسیب این اعصاب اتونومیک می تواند عملکرد طبیعی بدن را مختل کند. کاهش جریان خون ناشی از آسیب های وارده به عروق خونی می تواند در عملکرد جنسی نیز اختلال ایجاد کند.

چه مشکلات جنسی سراغ مردان دیابتی می آید؟

اختلالات در نعوظ :

اختلال نعوظ یک ناتوانی مستمر در نعوظ کافی برای رابطه جنسی می باشد. این شرایط شامل ناتوانی کامل در داشتن نعوظ و ناتوانی در حفظ نعوظ می باشد. علاوه بر دیابت، علل بیشتر دیگری هم می باشد که منجر به اختلال نعوظ می شوند؛ شامل فشار خون بالا، بیماری کلیوی، مصرف الکل، و بیماری عروق خونی. اختلال نعوظ ممکن است به دلیل عوارض جانبی داروها، عوامل روحی، سیگار کشیدن، و کمبودهای هورمونی رخ دهد.

مشکل در انزال :

شرایطی که بخشی از اسپرم مردان یا همه آن ها به جای اینکه در زمان انزال به سمت نوک آلت تناسلی برود، به سمت مثانه می رود. این حالت زمانی رخ می دهد که عضلات داخلی که اسفینکتر یا sphincters نامیده می شوند، به درستی عمل نکنند.

در این اختلال، اسپرم وارد مثانه شده، با ادرار مخلوط می شود و در زمان ادرار کردن از بدن خارج می شود، بدون اینکه به مثانه آسیبی بزند. مردانی که تجربه چنین وضعیتی را دارند، متوجه این موضوع در زمان انزال می شوند و یا حتی با این شرایط در مشکلات باروری که دارند روبرو می شوند.

Call Now Button