چرا ختنه با حلقه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه با حلقه انجام دهیم یا ختنه با جراحی؟

در ادامه قرار است به گفته پزشک اطفال ببینیم که ختنه با حلقه عوارض بیشتری دارد یا ختنه با جراحی؟! همچنین ببینیم تکنیک ختنه با حلقه یا رینگ بهتر است یا ختنه با جراحی؟! بسیاری از والدینی که به کلینیک ختنه نزد پزشک اطفال مراجعه می کنند، مدام نگرانی شان از روش انجام ختنه نوزاد زیر شش ماهشان می باشد.

مقایسه روش های ختنه با حلقه با ختنه با جراحی

از این رو و به دلیل نگرانی والدین، مطالعه ای روی این نوع جراحی صورت گرفت. 200 نوزاد کمتر از 6 ماه، در دپارتمان جراحی بیمارستان شیخ زاید، رحیم یار خان انجام شده است. نوزادان به دو گروه برابر تقسیم شدند. گروه اول ختنه با حلقه یا رینگ (پلاستیبل) انجام دادند و گروه دوم هم ختنه با جراحی را در پیش گرفتند. داده ها با استفاده از نرم افزار SPSS ورژن 17 آنالیز شدند. نمونه t-test و chi-square تست هر دو برای مقایسه مقادیری و کیفیتی استفاده شدند. مقدار تفاوت آن چشمگیر بود.

کل 200 تا نوزاد در این مطالعه شامل می شدند. خیلی از والدین در این بین نگران روش ختنه با حلقه بودند، ترس از تب کردن؛ ترس از درد و خونریزی. حال جالب است بدانید که در این مطالعه ای که صورت گرفته، ختنه به روش رینگ زمان کمتری برده و در مقایسه با روش جراحی، خونریزی بسیار کمتری برده است. عارضه خونریزی و عفونت در روش جراحی 3درصد و در روش رینگ 1دصد بوده است. میزان درد هم به طور چشمگیری در گروهی که ختنه با رینگ کرده بودند، بسیار کمتر بود. بعد از انجام این عمل، 98درصد از والدینی که کودکانشان ختنه با رینگ شده بودند، در مقایسه با آن هایی که ختنه با جراحی کرده بودند، بسیار راضی تر بودند. حدود 4 درصد از والدین هم از جنبه زیبایی روش جراحی راضی نبودند، اما تنها 1 درصد در این روش ناراضی بودند.

چرا ختنه با حلقه

جمع بندی هر دو نوع ختنه :

این مطالعه در نهایت به این نتیجه رسیده بود که ختنه با رینگ یا حلقه روشی ایمن تر است و میزان رضایت بالاتری در بین والدین کودکان داشته است.

فقط سوالی که شاید خیلی والدین بپرسند، اینکه باید حتما کودکشان در سنین زیر 6 ماهگی ختنه شود؟

چندین سال می باشد که از مزایای ختنه گفته شده است و بسیار چشمگیر هم بوده است. فقط سوالی که می شود اینکه سن کودک چقدر در انجام ختنه مهم است؟! بلکه به دلیل اینکه در آینده کودک ممکن است درد بیشتری بکشد، یا نیاز به بیهوشی پیدا کند. به همین دلیل توصیه می شود که در سنین پایین تر و به دلیل جلوگیری از درد و عفونت های بعدی آن، این عمل زودتر صورت گیرد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram