پروستاتیت چیست؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

پروستات چیست؟

پروستاتیت :

10 تا 12 درصد از مردان سابقه علائم پروستاتیت را دارند. پروستاتیت، شایع‌ترین مشکل پروستات در مردان زیر 50 سال می‌باشد. پروستاتیت می‌تواند یک بیماری حاد با شرایطی بسیاربد باشد.

شرح پروستاتیت :

پروستاتیت ملتهب شدن غده پروستات می‌باشد. در واقع این التهاب می‌تواند به خاطر عفونتی باشد که به خاطر دلایل مختلفی به وجود آمده است. یکی از دلایل آن را ختنه نکردن نوزاد مطرح کردیم که می‌توانید در مطلب علت عفونت ادراری در مردان مراجعه کنید.

غده پروستات بخشی از سیستم تولید مثل مردان به حساب می‌آید. به اندازه یک گردو می‌باشد و در زیر مثانه مردان و جلوی مقعد قرار گرفته است. لوله‌ای که ادرار و اسپرم را از بدن خارج می‌کند پوشش داده است. عملکرد اصلی آن تولید مایع منی می‌باشد که برای انتقال اسپرم از طریق مجاری ادرار استفاده می‌کند.

پروستاتیت چیست

پروستاتیت از لحاظ شدت و حاد بودن

  • پروستات باکتریایی حاد :

به خاطر عفونت باکتریایی به وجود می‌آید و معمولا هم به صورت ناگهانی شروع و ظاهر می‌شود. حتی ممکن است علائمی شبیه به آنفولانزا را داشته باشد. اما معمول‌ترین نوع از چهار نوع عفونت پروستات می‌باشد.

  • پروستاتیت باکتریایی مزمن :

با عفونت باکتریایی مجدد این غده پروستات باز ملتهب و تحریک می‌شود. بین علائم ناگهانی که می‌آیند، ممکن است یا این نشانه‌ها خفیف باشند، یا اینکه اصلا علائمی دیده نشود. گرچه بعدا درمان آن به مراتب سخت‌تر خواهد بود.

  • پروستات مزمن یا سندرم درد لگنی مزمن :

اکثر افرادی که به چنین عارضه‌ای دچار می‌شوند، علائم کمی دارند. ممکن است بعدا ملتهب شود یا نشود، بسته به سلول‌هایی که در ادرار، منی و مایع پروستات می‌باشند و با باکتری‌ها مبارزه می‌کنند دارد. این علائم می‌تواند یا ناگهانی به وجود آید یا به طور ناگهانی از بین برود.

  • پروستات ملتهب بدون علامت :

در این شرایط اغلب به طور تصادفی تشخیص داده می‌شود. معمولا هم در زمان درمان ناباروری یا تشخیص سرطان پروستات معلوم می‌شود. افرادی که این فرم عارضه را دارند، از هیچ نشانه و علائمی شکایت ندارند. اما حضور سلول‌هایی که با این باکتری‌ها مبارزه می‌کنند در مایع منی یا پروستات دیده می‌شود.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram