مسائل حل شده با ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

مسائل حل شده با ختنه

وقتی ختنه انجام می‌شود، خیال والدین از خیلی بابت‌ها راحت می‌شود، مثلا از اینکه چقدر از بیماری‌های عفونی فرزندشان دور خواهد شد، همچنین بزرگسالانی که ختنه می‌کنند نیز مزایای بسیاری در این روش جراحی می‌بینند، که به بررسی یکسری از مسائل حل شده با ختنه می‌پردازیم :

بهداشت راحت‌تر

هنگامی که ختنه انجام می‌شود، شستن الت تناسلی در مردان راحت‌تر می‌شود. با اینکه آلت‌های مردان یا پسرانی که ختنه نشده‌اند، باید حتما روزانه و مرتب زیر پوست ختنه گاهشان تمیز پاکسازی و شسته شود.

کاهش خطر عفونت‌های دستگاه ادراری

خطر عفونت‌های دستگاه ادراری در مردان پایین است، اما این عفونت‌ها بیشتر در مردانی که ختنه نشده‌اند رایج است، عفونت‌های شدید که در سال‌های اول زندگی یک پسر رخ می‌دهد، می‌تواند منجر به مشکلات کلیوی در سال‌های بعد برای او شود.

مسائل حل شده با ختنه

 

کاهش خطر عفونت‌های منتقله جنسی

در مردان ختنه شده احتمال بیشتری است که در معرض خطر کمتری از عفونت‌های منتقله جنسی باشند، از جمله اچ آی وی، هنوز هم داشتن رابطه جنسی ایمن می‌تواند این مساله را ضروری‌تر جلوه بدهد و ایمن کند.

جلوگیری از بیماری‌ها و مشکلات الت تناسلی در مردان

هر چند وقت یک بار، پوست ختنه در آن‌هایی که الت‌شان ختنه نشده است، ممکنه ریترکت یا بازگشت پوست ختنه گاه برای‌شان ممکن نباشد یا خیلی سخت باشد که این شرایط را فیموز می‌گویند، این عارضه منجر به التهاب سر الت تناسلی یا پوست ختنه گاه می‌شود.

کاهش خطر سرطان آلت تناسلی

با اینکه سرطان الت تناسلی مردان مورد نایاب و کمی است، ولی در مردان ختنه شده بسیار کم دیده می‌شود، علاوه براین، سرطان رحم هم بسیار کم‌تر و یا خیلی با شیوع پایین‌تری در زنانی که با همسران‌شان ختنه شدند، رابطه داشته‌اند، دیده می‌شود.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram