مشکلات پوست ختنه گاه
مشکلات پوست ختنه گاه که ختنه را ضروری می کند!
29 بهمن 1399
بهترین زمان انجام ختنه 
نوزاد رو چه زمانی برای ختنه ببرید؟
13 اسفند 1399
نمایش همه

ختنه با حلقه چه مراقبت هایی نیاز دارد؟

مراقبت‌های بعد ختنه با حلقه

مراقبت‌های بعد ختنه با حلقه

تکنیک حلقه یا پلاستیبل یکی از رایج‌ترین متدهای ختنه نوزادان می‌باشد. بسیاری از والدین که تصمیم به ختنه پسران‌شان می‌گیرند، حالا به دلایل دینی، یا دلایل فرهنگی، نیاز به دانستن یکسری موارد مهم قبل و بعد از انجام ختنه دارند.

کودک که ختنه می‌شود، حالا به هر روشی مثلا با حلقه یا پلاستیبل، ابتدا روی یک تخت صاف قرار می‌گیرد و پاها و دست‌هایش باید بسته یا گرفته باشند. سپس مسکنی به صورت موضعی یا تزریقی روی او اعمال می‌شود. احتمالا آب قند هم داده می‌شود که احساس ناراحتی در طی انجام ختنه نداشته باشد.

پزشک پوست ختنه‌گاه را از الت کودک جدا می‌کند به وسیله یک رینگ هم سایز او استفاده می‌شود که زیر پوست پوست ختنه‌گاه قرار می‌گیرد. پوست ختنه‌گاه بالای رینگ پلاستیکی قرار می‌گیرد، و به وسیله بخیه‌ای که انجام می‌شود از خونریزی جلوگیری می‌شود.رینگ روی پوست ختنه‌گاه می‌ماند. این روند باید بین 7 تا 10 روز ادامه یابد. در طی این مدت، پوست ختنه‌گاه کودک تیره شده و می‌افتد.

مراقبت‌های بعد ختنه با حلقه

مراقبت‌های بعد ختنه با حلقه

پزشک دستورالعمل‌های خاصی برای مراقبت‌های بعد از ختنه کودک خواهد داشت. باید آلت کودک را در هر بار عوض کردن پوشکش، با اب گرم بشویید. خصوصا اگر مدفوع کرده باشد. از دستمال کاغذی برای پاک کردن یا خشک کردن الت کودک اصلا استفاده نکنید. و او را حتما با لیف نرم بشویید. سپس از وازلین یا نئوسپورین استفاده کنید، برای اینکه الت کودک به پنبه ریز یا پوشکش نچسبد. والدین نباید رینگ را به صورت دستی بکشند. بلکه باید خود رینگ به طور عادی بعد از 7 الی 10 روز خشک شده بی‌افتد. درصورتی که از 10 روز گذشت، یا به شکل بدی جابجا شده، حتما نزد پزشک اطفال یا ختنه کودکان مراجعه کنید.

Call Now Button