ختنه نوزاد پسر
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آلت تناسلی نوزادان پسری که ختنه شده با آن هایی که ختنه نشده چه فرقی دارد؟!

از لحاظ تفاوت های بهداشتی و جنسی :

این کار ختنه پسران، یا برداشتن پوست ختنه گاه از روی آلت تناسلی خیلی قدیمی تر از چیزیست که تاریخ می گوید و در حال حاضر در بسیاری از فرهنگ ها و ادیان انجام می گیرد. همچنین ظاهر آن بیشتر تفاوت های یک نوازد پسر ختنه شده با ختنه نشده را نشان می دهد. تفاوت های زیادی بین این دو بیشتر از آن چه فکر می کنید می باشد.

بهداشت :

مردانی که ختنه نشده اند، رطوبتی بین آلت تناسلی و پوست ختنه گاهشان می باشد. به توجه به شکلش، باعث می شود محیط ایده آلی برای باکتری ها باشد تا رشد کنند، و می توانند خطر عفونت را نه تنها برای مردان بلکه برای شریک جنسی شان هم بالاتر ببرند.

مردانی که ختنه نشده اند و رابطه جنسی برقرار می کنند، خطر باکتری های واژینال را افزایش می دهند. ختنه خطر عفونت مجاری ادراری و سرطان آلت تناسلی را کاهش می دهد.

ختنه کردن نوزاد

علاوه براین پوست ختنه گاه به طور طبیعی شانس مشکلات پوست ختنه گاه را بالا می برد. برخی از رایج ترین مشکلات پوست ختنه گاه شامل التهاب سر آلت تناسلی مردان می باشد، که گاه به خاطر تنگی این پوست باعث می شود مقداری از ادرار در پشت آن بماند.

عملکرد جنسی :

سر آلت تناسلی حساس ترین بخش آلت تناسلی می باشد، با ختنه کردن باعث می شود این حساسیت کمتر شود. گرچه چنین ایده ای قابل بحث است، زیرا تحقیقات جدید توصیه می کنند که هیچ تفاوت واضحی در حساسیت آلت تناسلی نیست، چه در ختنه شده ها چه در ختنه نشده ها.

شاید ختنه روی احساس جنسی مرد و زن تاثیر داشته باشد، اما تاثیری روی باروری مرد ندارد.

منبع : http://www.medicaldaily.com

مطالب مرتبط :

چرا ختنه کودکان پسر ضرورت دارد؟

رابطه سرطان سینه در زنان و ختنه نکردن مردان

پوست ختنه گاه عامل اصلی عفونت در مردان

4.2/5 - (13 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram