ختنه لیزری و دستگاه‌های آن
ختنه لیزری و دستگاه‌های مورد استفاده در آن
21 مهر 1400
ختنه و عفونت ادراری در آقایان
عفونت ادراری در آقایان و نقش جراحی ختنه در آن
4 آبان 1400
نمایش همه

ختنه به روش کلیپس نقره‌ای

ختنه به روش کلیپس نقره‌ای

ختنه به روش کلیپس نقره‌ای

انواع گوناگون و متنوع انجام جراحی ختنه بر نوزادان پسر که سال‌های متمادی است در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، همواره پدران و مادران را به تفکر و پرسش واداشته تا تفاوت‌های میان آن‌ها را بدانند، نقاط برتری و همچنین نقاط ضعف هر شیوه را بررسی کنند تا در نهایت بتوانند بهترین و مناسب‌ترین شیوه را برای انجام جراحی ختنه بر فرزند خود انتخاب نمایند؛ تا نوزاد نیز در سلامت کامل این جراحی را پشت سر گذاشته، با عوارض و عواقب کم‌تری روبه‌رو شود و در آینده نیز این توانایی را داشته باشد تا همچنان از فواید انجام این جراحی بر سلامت خود بهره ببرد.

یکی از انواع روش‌های جراحی ختنه در ایران با عنوان ختنه با کلیپس نقره‌ای شناخته می‌شود که در ادامه بیش‌تر در رابطه با آن خواهیم گفت.

ختنه به روش کلیپس نقره‌ای

جراحی ختنه با کلامپ

از قدیم، یکی از دستگاه‌هایی که برای انجام جراحی ختنه بر نوزادان پسر مورد استفاده قرار می‌گرفته، دستگاه کلامپ بوده است.

این وسیله در دو نوع کلامپ موگن (Mogen) و کلامپ گامکو (Gomco) برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد و کلامپ موگن در ایران با نام کلیپس نقره‌ای شناخته می‌شود.

با وجودی که انجام جراحی ختنه با کلیپس نقره‌ای به نسبت سرعت عمل بالایی دارد، به دلیل احتمال وجود عوارض بالا این روزها شیوه‌ای منسوخ به حساب می‌آید و روش ختنه با حلقه جایگزین آن شده است.
Additional Source: https://med.stanford.edu/newborns/professional-education/circumcision/mogen-clamp-technique.html

Call Now Button