آنچه در این مطلب می‌خوانید

انواع حلقه جراحی ختنه بر نوزادان پسر را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین جراحی‌هایی دانست که بشر مبادرت به انجام آن کرده است. همان‌طور که در وبلاگ‌های گذشته نیز به تاریخچه و قدمت انجام این جراحی پرداخته‌ایم، جراحی ختنه ابتدا در میان قبایل سامی متداول بود و با پیدایش و گسترش دین یهودیت و آموزه‌های آن در رابطه یا ختنه کردن نوزادان پسر در هشتمین روز پس از تولد، به شمار مردمانی که این جراحی را انجام می‌دهند، افزوده شد؛ دین اسلام نیز پیروانش را نسبت به انجام این جراحی توصیه کرده و آن را بسیار پسندیده می‌داند، تمامی این توصیه‌ها در سده‌های اخیر با داده‌های علمی ترکیب شده که تنها مزایای پزشکی و فواید بسیار انجام این شیوه را گوشزد می‌کنند و والدین را نسبت به انجام آن، ترغیب می‌کنند.

در سال‌های اخیر، شیوه نوینی برای انجام جراحی ختنه ابداع گشته که از سوی مردم و پزشکان به یک میزان، با اقبال خوبی مواجه شده است؛ این شیوه را در اصطلاح عامه با نام «ختنه با حلقه» می‌شناسند و در پروسه انجام آن، از رینگ پلاستیکی که به آن پلاستیبل می‌گویند، استفاده می‌شود.

 

جراحی ختنه با حلقه پلاستیبل

همان‌طور که روش‌های انجام جراحی ختنه در طول زمان دچار تغییرات بسیاری شده است، ابزار و وسایلی که در راستای انجام این جراحی بر نوزادان پسر مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز دست‌خوش تغییرات بسیاری شده‌اند و انواع گوناگونی از آن‌ها معرفی شده است.

در همین راستا، انواع مختلفی از رینگ یا حلقه در طول زمان ابداع گشته و جهت انجام ختنه به کار گرفته شده است، اما در واقع ساختار اصلی همه آن‌ها مشابه است. این حلقه به نسبت تنگ به دور آلت تناسلی نوزاد انداخته شده و با نخ به خوبی گره زده می‌شود؛ در نتیجه این اقدام خون به قسمت بالایی نرسیده، به مرور سیاه می‌شود و در بازه زمانی مشخصی خواهد افتاد.

حلقه‌ای که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد به نام پلاستیبل Plastibell شناخته می‌شود که از یک کاپ، یک دسته شکننده و یک نخ محکم تشکیل شده است، لازم به ذکر است که این حلقه‌ها دارای اندازه‌های مختلفی نیز هستند.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram