چرا ختنه کردن نوزاد پسر مهم است؟!
آنچه در این مطلب می‌خوانید

سوالی که برخی والدین مطرح می کنند اینکه آیا می توانند برای ختنه نوزادشان در کنارش باشند؟! یا اینکه ضرورتی ندارد و نباید باشند؟!

در جواب باید بگوییم که والدین می توانند و اجازه دارند در حین جراحی بالای سر فرزندشان باشند. البته در صورتی که مایل هستند. جهت اینکه فرزندشان را آرام کنند و نزدیک به خود نگه دارند. شاید هم دوست داشته باشند یا یک لالایی گفتن فرزندشان را آرام کرده و کمک کنند تا در آرامش باشد. با تکان دادن آرام نوزاد و سپس شیر دادن به او می توان این موقعیت امن و آرام را برای او فراهم کرد.

ختنه کردن نوزاد

چه کسی ختنه کردن نوزاد را انجام می دهد؟

ختنه معمولا توسط یک جراح اطفال یا جراح عمومی انجام می شود، هرچند یک متخصص زایمان هم می تواند چنین جراحی را انجام دهد. به این معنی نیست که حتما باید در بیمارستان جراحی انجام شود، می تواند در یک کلینیک بسیار بهداشتی و خوب انجام شود.

قبل از اینکه ختنه کردن نوزاد انجام شود، چه آمادگی هایی لازم است؟

قبل از انجام ختنه باید پوشک نوزاد تعویض شود و تمیز شود تا آماده جراحی شود. جدای آن، نیاز نیست آماده سازی خاصی انجام دهید. تنها خوب است یک ساعت قبل از انجام ختنه او را شیر دهید.

بعد از ختنه چه اتفاقی می افتد؟

بعد از اینکه ختنه انجام می شود، نوزاد درد، حساسیت و تورم دارد. زمانی که جایش را عوض می کنید، مطمئن شوید که آلت تناسلی بیرون باشد. تا مطمئن شوید پوشک چقدر با آلت تناسلی اش تماس دارد. برای اینکه درد را کمتر کنید ، می توانید از پمادایی استفاده کنید تا التهاب آن را کم کند. تقریبا 10 روزی طول می کشد تا زخم التیام یابد. فقط حواستان باشد اگر علامی از عفونت مانند تورم طولانی مدت در ناحیه زخم دیدید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

منبع : https://www.babycenter.com

مطالب مرتبط :

پنج دانستیه مهم که درباره ختنه نمی دانید!

تسریع فرآیند بهبود در ختنه

ختنه و درد نوزادان

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram