نگرانی های والدین درباره ختنه پسران شان
نگرانی های شایع والدین برای ختنه کودکشان!
شهریور ۵, ۱۳۹۶
علل یائسگی در مردان
تابحال درباره یائسگی مردان شنیده بودید؟
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶

پروستاتیت چیست؟

پروستاتیت چیست

پروستاتیت چیست

 

پروستات چیست؟ و نقش ختنه در ایجاد آن

پروستاتیت :

  • ده تا ۱۲ درصد از مردان سابقه علائم پروستاتیت را دارند.
  • پروستاتیت شایع ترین مشکل پروستات در مردان زیر ۵۰ سال می باشد.
  • پروستاتیت می تواند یک بیماری حاد با شرایطی بسیار بد باشد.

شرح پروستاتیت :

پروستاتیت ملتهب شدن غده پروستات می باشد. در واقع این التهاب می تواند به خاطر عفونتی باشد که به خاطر دلایل مختلفی به وجود آمده است. یکی از دلایل آن را ختنه نکردن نوزاد مطرح کردیم که می توانید در مطلب علت عفونت ادراری در مردان مراجعه کنید.

غده پروستات بخشی از سیستم تولید مثل مردان به حساب می آید. به اندازه یک گردو می باشد و در زیر مثانه مردان و جلوی مقعد قرار گرفته است. لوله ای که ادرار و اسپرم را از بدن خارج می کند پوشش داده است. عملکرد اصلی آن تولید مایع منی می باشد که برای انتقال اسپرم از طریق مجاری ادرار استفاده می کند.

پروستاتیت چیست

اما همین پروستاتیت از لحاظ شدت و حاد بودنش طبقه بندی می شود :

پروستات باکتریایی حاد :

به خاطر عفونت باکتریایی به وجود می آید و معمولا هم به صورت ناگهانی شروع و ظاهر می شود. حتی ممکن است علائمی شبیه به آنفولانزا را داشته باشد. اما معمول ترین نوع از چهار نوع عفونت پروستات می باشد.

پروستاتیت باکتریایی مزمن :

با عفونت باکتریایی مجدد این غده پروستات باز ملتهب و تحریک می شود. بین علائم ناگهانی که می آیند، ممکن است یا این نشانه ها خفیف باشند، یا اینکه اصلا علائمی دیده نشود. گرچه بعدا درمان آن به مراتب سخت تر خواهد بود.

پروستات مزمن یا سندرم درد لگنی مزمن :

اکثر افرادی که به چنین عارضه ای دچار می شوند، علائم کمی دارند. ممکن است بعدا ملتهب شود یا نشود، بسته به سلول هایی که در ادرار، منی و مایع پروستت می باشند و با باکتری ها مبارزه می کنند دارد. این علائم می تواند یا ناگهانی به وجود آید یا به طور ناگهانی از بین برود.

پروستات ملتهب بدون علامت :

در این شرایط اغلب به طور تصادفی تشخیص داده می شود. معمولا هم در زمان درمان ناباروری یا تشخیص سرطان پروستات معلوم می شود. افرادی که این فرم عارضه را دارند، از هیچ نشانه و علائمی شکایت ندارند. اما حضور سلول هایی که با این باکتری ها مبارزه می کنند در مایع منی یا پروستات دیده می شود.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
رای دادن