ختنه کودکان سندرم داون
کودکان سندرم داون می توانند ختنه شوند؟
سپتامبر 16, 2018
مشکلات ادراری بعد از ختنه
با مشکلات ادرار بعد از ختنه چه باید کرد؟
سپتامبر 23, 2018

بهترین روش ختنه کردن کدام است؟

ختنه با حلقه

ختنه با حلقه

ختنه کردن با حلقه ؟ یا ختنه با جراحی؟ کدام بهتر است؟!

ختنه کردن رایج ترین روش برای برداشتن پوست ختنه گاه می باشد. معمولا روی نوزادان پسری که تازه متولد شده اند هم انجام می شود. تقریبا دو روز بعد از متولد شدن نوزاد، ختنه کردن انجام می شود.

پسرانی که سر آلت تناسلی شان یک پوستی به شکل کلاهک دیده می شود، پوست ختنه گاه نامیده می شود. در ختنه کردن یا به اصطلاح انگلیسی Circumcision، پوست ختنه گاه از سر آلت تناسلی برداشته می شود. یک روش سریع که خونریزی بسیار کمی دارد و حتی نیاز به بخیه هم نخواهد داشت. پسران بزرگتر هم ختنه می شوند، باید این جراحی را انجام دهند. بعد از ختنه کردن ، یک بانداژ به جهت محافظت از زخم استفاده می شود که معمولا یک هفته تا ۱۰ روز بهبودی کامل می یابد.

در ایالات متحده امریکا، بسیاری از نوزادان پسر ختنه می شوند. ختنه کردن هم از لحاظ پزشکی و از لحاظ مذهبی بسیار توصیه شده است، حتی مطالعات نشان داده است که از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کنند. در حقیقت، طبق گفته انجمن پزشکان اطفال آمریکا (AAP)، مزایای آن از معایب آن خیلی بیشتر است.

بسیاری از والدین بنا به مذهب، فرهنگ یا دلایل شخصی تصمیم به ختنه کردن کودکشان می گیرند.

آمادگی برای ختنه کردن :

زمانی که تصمیم می گیرید کودکتان ختنه شود، باید با پزشک مربوطه صحبت کنید. بسیاری از ختنه هایی که روی نوزادان انجام می شود، باید توسط متخصصین انجام شود، اما پزشکان اطفال، پزشک خانوادگی، اورولوژیست ها، نئوناتالوژیست ها و جراحان کودک هم می توانند چنین جراحی را انجام دهند.

بسیاری از کودکان سالم می توانند در طی یکی دو روز اول بعد از تولدشان ختنه شوند. با این وجود، ختنه برای کودکانی که از لحاظ سلامت بدن مشکل داشته باشند، منع می شود و انجام آن به تاخیر می افتد.

در ختنه کردن کودک چه اتفاقی می افتد؟

یک نوزاد معمولا برای انجام جراحی بیدار و هوشیار است. معمولا هم داخل یک صندلی پلاستیکی نرم قرار داده می شود. آلت تناسلی و اطراف پوست هم قبل از اینکه جراحی شروع شود، با مواد ضد عفونی کننده تمیز می شوند.

برای اینکه کودک دردی نداشته باشد، ناحیه ای که قرار است جراحی شود، بی حسی موضعی می شود. برای بی حسی یا از کرم بی حسی یا به صورت تزریقی استفاده می شود. بخاطر اینکه نوزاد با سوزن تزریق اذیت نشود، از کرم بی حس کننده استفاده می کنند.

بهترین روش ختنه کردن : ختنه با حلقه

بهترین روش انجام ختنه، ختنه با حلقه :

در نوزادان، ختنه کردن به چند روش می تواند صورت گیرد. شایع ترین تکنیک هایی که برای حفاظت از آلت تناسلی کودک به کار گرفته می شوند. اما بهترین روش برای ختنه کودک که پزشکان هم توصیه می کنند، ختنه با حلقه می باشد.

روش ختنه با حلقه چطور انجام می شود؟

این روش شبیه به روش گیره گومکو می باشد. بعد از جدا شدن از پروب، حلقه پلاستیکی زیر پوست ختنه گاه و سر آلت تناسلی قرار می گیرد. بخشی از بخیه آن به اطراف پوست ختنه گاه می باشد، که جلوی خونریزی را می گیرد. احتمالا از یک اسکارپل هم استفاده می کنند که پوست اضافه ختنه گاه را می گیرند. اما رینگ پلاستیکی سر جایش است. حدود ۶ تا ۱۲ روز بعد هم که حلقه می افتد.

Call Now Button