آیا تالاسمی در ختنه نوزاد تاثیر دارد؟

ارتباط واکسیناسیون و ختنه
ارتباط ختنه با واکسن
آبان ۱۷, ۱۳۹۶
تاثیر ختنه در باروری مردان
آیا ختنه نرخ باروری را بالا می برد؟
آبان ۲۴, ۱۳۹۶

آیا تالاسمی در ختنه نوزاد تاثیر دارد؟

تالاسمی و ختنه کردن نوزاد

تالاسمی و ختنه کردن نوزاد

ختنه کردن نوزاد و اختلالات خونی یا تالاسمی :

ختنه کردن نوزادان روشی تهاجمی می باشد که در سراسر دنیا در حال انجام شدن است. این نوع جراحی دارای یکسری چالش هایی در سیستم هموستاتیک می باشد. همچنین یکسری عوارض جانبی هموراژیک که در خونریزی فرد بسیار مهم می باشند را داراست. در اکثر موارد، ممکن است قبل و بعد از ختنه مقدار قابل توجهی از آن قابل کنترل باشد. حتی در ویدئو ختنه اشاره به جراحی و پروسه آن شده است که بد نیست نگاهی به آن بیندازید.

تاثیر اختلالات خونی روی دیگر اعضای بدن :

هموگلوبینی پت ها دارای سلول های sickle، بیماری سی sickle، و تالاسمی sickle بتا می باشند. بیماران با این اختلال معمولا در برابر بسیاری از حوادث مخرب روی اندام های حیاتی، خصوصا سیستم عصبی، طحال، کلیه، ریه و قلب قرار می گیرند. در نتیجه به صورت میکرو واسکیولار توسط اریتروسیت های متورم دیده می شوند.

با توجه به این مسائل، آمادگی لازم برای بیهوشی و انجام جراحی، خصوصا زمانی که فرد دارای سابقه مواردی که اشاره کردیم باشد، ضروری تر می شود. زیرا با رفتن زیر تیغ جراحیست که اتفاقات غیر منتظره روبه وقوع می باشند.

تالاسمی و ختنه کردن نوزاد

علاوه بر بررسی داشتن بیماری تالاسمی ، در مطالب قبلی اشاره کردیم که هموفیلی هم می تواند در ختنه کودک موثر باشد. هموفیلی A و هموفیلی B و یا ترکیبی از هردو اختلالات انعقاد خونی را شامل می شوند. البته بیماران علائم خونریزی را بعد از درمان سریع نشان می دهند، اما باید در این باره احتیاط کرد و مراقب چنین بیمارانی زیر تیغ جراحی بود.

درمان درست و صحیح بعد از خونریزی :

در بیماران مبتلا به هموفیلی با خونریزی حاد، هدف فوری بالابردن فعالیت اصلی هموستاز به مرحله ای مناسب و نرمال می باشد. سطح فعالیت اشاره شده، بسته به موقعیت و شدت خونریزی می باشد. همچنین بسته به یک آسیب یا وقوع موردی در مفصل هدف، ارزش این موارد مشخص می شود.

همانند هموفیلی نیز برای تالاسمی هم ملاحظات اولیه باید برای خونریزی شدید در نظر گرفته شود. زیرا ممکن است برای زندگی شخص تهدید کننده باشد. به همین دلیل نیاز به یک درمان فوری و جایگزین دارد. برای بیماران مبتلا به چنین موردی، مهم درمان سریع اولیه می باشد، حتی در صورتی که قبلا تشخیص صورت گرفته باشد و بررسی شده باشد. پس ابتدا درمان انجام می شود، سپس بررسی می شود، با بررسی همه مسائل پیش رو، درمان بعدی برنامه ریزی می شود.

Call Now Button