سیگار کشیدن و ناباروری مردان

بیماری های شایع پوست ختنه گاه
بیماری های شایع ختنه گاه در مردان ختنه نشده
ژانویه 24, 2018
هشدار جدی ابتلا به ایدز به افراد ختنه نشده!
ژانویه 31, 2018

سیگار کشیدن و ناباروری مردان

ناباروری مردان با سیگار کشیدن

ناباروری مردان با سیگار کشیدن

سیگار کشیدن چه تاثیری روی ناباروری مردان دارد؟

اگر سیگار زیاد می کشید، و به دنبال باردار شدن نیز می باشید، اول از همه گفتنی است که باید سیگار را کنار بگذارید. ترک سیگار یکی از بهترین چیزهاییست که در قبال سلامتی و باروری خود انجام داده اید.

به چند دلیل باروری ممکن نیست؛ این دلایل عبارتند از :

حقیقت اول : سیگار کشیدن منجر به ناباروری می شود

افراد سیگاری به احتمال زیاد تجربه بسیاری در مشکلات باروری نسبت به غیر سیگاری ها داشته اند. اگر سال هاست که سیگار می کشید، یا روزانه سیگار های زیادی می کشید، قابل توجه است که همین مورد می تواند مشکل در باروری را افزایش دهد.

زمانی که سیگار می کشید، بیش از ۷۰۰۰ ماده شیمیایی در کل بدن پخش می شود. این می تواند به مشکلات باروری در آینده منجر شود که عبارتند از :

  • مشکلات تخمک گذاری
  • مسائل ژنتیکی
  • آسیب به اندام های تناسلی
  • آسیب به تخمدان ها و یائسگی زودرس
  • افزایش خطر ابتلا به سرطان و خطر سقط جنین

علاوه براین، افراد سیگاری که سعی دارند ناباروری خود را درمان کنند، بیشتر زمان می برد تا باردار شوند. آن هایی که سیگار می کشند، معمولا به احتمال زیاد نوزادانی با مشکلات پزشکی خواهند داشت.

سیگار کشیدن و ناباروری مردان

حقیقت دوم : سیگار یکبار مصرف شده نیز روی باروری تاثیر دارد

اگر با یک فرد سیگاری زندگی می کنید، سعی کنید او را تشویق به ترک سیگار کنید. سیگارهای دست دوم مواد شیمیایی سمی بیشتری دارند و بروی باروری فرد تاثیر بسیاری دارند. در واقع، متخصصان زایمان و باروری می گویند که سیگار دست دوم بیشتر آسیب زا می باشد.

علت شناخته شده سندرم مرگ ناگهانی نوزاد یا SIDS، سیگارهای دست دوم می باشد. در صورتی که خانمی باردار می باشید، هم شما و هم همسرتان باید سیگار کشیدن را کنار بگذارید تا از جنین خود محافظت کرده و سالم به دنیا بیاورید.

حقیقت سوم : سیگار کشیدن منجر به سقط جنین می شود

درد سقط جنین بسیار ویران کننده می باشد. به خاطر سموم سیگار، افراد سیگاری نسبت به غیر سیگاری ها بیشتر در معرض سقط جنین می باشند. علاوه بر این، سیگار کشیدن خطرات دیگری را برای فرد باردار به همراه دارد که در بارداری او را تهدید می کند، مثل زایمان زودرس و بارداری های غیر طبیعی. علی رغم این هشدارها، میلیون ها زن هستند که در سنین بارداری می باشند اما سیگار می کشند.

حقیقت چهارم : سیگار کشیدن باعث مشکلات باروری در مردان می شود

مردانی که سیگار می کشند، در معرض خطر بالایی از مشکلات باروری می باشند :

  • کاهش تعداد اسپرمم و مشکلات حرکتی اسپرم (منظور حرکت اسپرم ها به سمت تخمک می باشد)
  • مشکلات هورمونی
  • اختلال نعوظ

Call Now Button