مخالفان و موافقان ختنه چه می گویند؟

درمان نا باروری مردان با ختنه
آیا ختنه مردان در بارداری زنان تاثیر دارد؟
می 13, 2018
تاثیر ختنه روی ازدواج
آیا ختنه مردان روی ازدواج تاثیر دارد؟
می 20, 2018

مخالفان و موافقان ختنه چه می گویند؟

موافقان و مخالفان ختنه نوزادان

موافقان و مخالفان ختنه نوزادان

نظر مخالفان و موافقان درباره ختنه نوزادان چیست؟

بحثی که بر سر جراحی ختنه نوزادان می باشد، سال هاست که در کشورهای غربی هنوز ادامه دارد. در ضمن موافقانی هم دارد که از مزایای ختنه برای سلامت مردان می گویند. مخالفان آن هم می گویند که این برخلاف طبیعت فرد است. مثلا در سانفرانسیسکو گروهی می باشند که مخالف این روش جراحی مفید و موثر می باشند. با این حال طرفداران ختنه که عقیده ای خلاف مخالفان دارند، این این روش هم جنبه مذهبی دارد و هم جنبه پزشکی، و مزایای بسیاری برای سلامت جنسی مردان دارد. برخی تحقیقات توصیه می کنند که ختنه به پیشگیری از گسترش ویروس HIV بسیار کمک می کند.

تحقیقات بسیاری صورت گرفته که بحث هر دو گروه را مورد بررسی قرار داده است. در نتیجه به نظرتان کدام گروه درست می گویند؟

ختنه در گذشته به این هدف انجام می شده که به کودک بفهمانند، برای خودش دیگر مردی شده است و نشانی از مردانگی او می باشد. البته علاوه بر آن در وضعیت اجتماعی فرد هم تاثیر بسیاری دارد، از جمله بلوغ مردان، یا علائم بلوغ، یا حتی به عنوان راهی برای کنترل استمناء فرد می باشد.

باور بسیاری از موافقان ختنه بر این است که ختنه به طور گسترده ای باعث پیشگیری از بیماری ها می شود، مثل ویروس HIV، و شواهدی هم می باشد که خطر انتقال این ویروس را از مردان به زنان کاهش می دهد. مکانیسم پیشنهادی بر این است که ختنه سلول هایی که لانگرهانس نامیده می شوند در پوست ختنه گاه از بین می برد، که به عفونت HIV مشکوک می باشد.  سلول های لانگرهانس با گیرنده های خاصی که ممکن است ویروس HIV را به بدن منتقل کند، در ارتباطند.

موافقان و مخالفان ختنه نوزادان

نظر مخالفان ختنه بر این می باشد که ختنه یک جراحی دردناک و جسورانه می باشد که فرد را بسیار ضعیف و آسیب پذیر می کند. اما برخلاف عقیده این گروه، این روش می تواند بدون درد و با انجام بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام شود. در ضمن مزایای بسیاری دارد که این گروه آن ها را در نظر نمی گیرند. از جمله این مزایا عبارتند از کاهش احتمال سرطان آلت تناسلی، سرطان دهانه رحم، یا عفونت تبخال تناسلی، تریکومونا یا عفونت قارچی، کلایمیدیا، عفونت باکتریایی، و نیز زگیل تناسلی.

در کنار همه این حرف ها، یک سوم مردان در جهان ختنه را انجام داده اند. خصوصا در آسیا و ایالات متحده آمریکا نیز ختنه کردن رایج می باشد، اما در اروپا، آمریکای لاتین و کشورهای آفریقایی غیر مسلمان جراحی ختنه کمتر انجام می شود.