بیماری هایی که سلامت مردان را تهدید می کند!

بهداشت فردی مردان
بهداشت فردی مردان مهمترین نکته در رابطه جنسی
شهریور ۱۹, ۱۳۹۶
ریکاوری بعد از جراحی ختنه
ریکاوری بعد از ختنه چقدر مهم است؟
شهریور ۲۸, ۱۳۹۶

بیماری هایی که سلامت مردان را تهدید می کند!

سلامت مردان

سلامت مردان

چه بیماری هایی سلامت مردان را به خطر می اندازد؟!!

اگر بخواهیم از دید بهداشت و سلامت به دختران و پسران نگاه کنیم، نوزادان دختر از همان سنین تا بزرگسالی سالم تر از پسران می باشند. از بین ۱۵ علت اصلی مرگ، مردان بخاطر آلزایمری که می گیرند، و دیگر سر پا نمی شوند، زودتر از زنان می میرند. بخاطر اینکه مردان موضوع سلامتی خودشان را به گزینه های اخر می اندازند.

بیماری های قلبی و عروقی : تهدیدی بزرگ برای سلامت مردان

به این بیماری آترواسکلروز هم می گویند، که به معنی سفت و سخت شدن رگ ها. به عبارت دیگر می توانیم آن را بدترین دشمن مردان بدانیم. بیماری قلبی و سکته هردو اولین و دومین علت علت اصلی مرگ در سراسر دنیا هستند؛ هم در مردان هم در زنان. در این بیماری پلاک های کلسترول gradua lly شریان ها مسدود می کنند و منجر به حمله قلبی یا سکته می شوند.

مردان 300x200 - بیماری هایی که سلامت مردان را تهدید می کند!

سرطان ریه : هنوز هم تهدیدی برای سلامتی مردان می باشد!

سرطان ریه بیماری وحشتناکیست؛ سرطان ریه معمولا به راحتی قبل از اینکه عود کند، با علائمش خودش را با تصاویر ایکس ری نشان می دهد.

سیگار، تنباکو علل اصلی ۹۹درصد سرطان های ریه هستند. به خاطر سقوط نرخ سیگار در آمریکا، مردان کمتر از قبل به خاطر سرطان ریه می میرند. اما علت اصلی مرگ و میر می باشد. با ترک سیگار می توان بر این بیماری غلبه کرد و میزان آن را کاهش داد.

 

سرطان پروستات :

یکی از مشکلات سلامتی مردان پروستات می باشد. غده ای به اندازه گردو در پشت آلت تناسلی که باعث جاشدن مایعات برای انزال می باشد. به خاطر پا به سن گذاشتن مردان، سرطان پروستات سراغشان می آید. با تصویربرداری می توان از وجود این بیماری مطلع شد و به درمان پرداخت. با آزمایش خون هم می توان آنتی ژن خاص پروستات را تشخیص داد.

افسردگی و خودکشی : مردان بیشتر در معرض این خطرند

افسردگی خلق و خوی بد، خشن و یا تندی نیست. یک اختلال عاطفی که روی تمام بدن از جمله سلامت انسان ها را تهدید می کند. افسردگی ارتباط بین ذهن و بدن را نشان می دهد. مواد شیمیایی مغز و هورمون استرس تعادل ندارند یا بالانس نیستند. خواب، اشتها، و انرژی همه این ها مختل می شوند. حتی گفته می شود مردانی که افسردگی دارند بیشتر در معرض بیماری قلبی قرار می گیرند.

منبع : http://www.webmd.com/

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
رای دادن