یائسگی زنان چه ارتباطی با ختنه دارد؟

انواع بیهوشی کودکان برای ختنه
چرا ختنه شدن پسران لازم است؟
اکتبر 25, 2017
بیماری هموفیلی و ختنه پسران
ارتباط ختنه با هموفیلی در چیست؟
نوامبر 1, 2017

یائسگی زنان چه ارتباطی با ختنه دارد؟

خشکی واژن و ختنه

خشکی واژن و ختنه

ختنه مردان و یائسگی زنان :

ختنه مردان به طرز عجیبی شگفت آور است. تقریبا یک سوم مردان دنیا ختنه شده اند. خصوصا در مناطق خاورمیانه، آفرقا و ایالات متحده بسیار گسترش یافته است. طوری که نرخ ختنه می تواند بالای 70درصد برسد.

ختنه پسران :

به گفته محققان ختنه پسران از بیماری های منتقله جنسی و HIV پیشگیری می کند. در تحقیقاتی که اخیرا به عمل آمده، گفته می شود که ختنه مردان روی واژن زنان در هنگام مقاربت تاثیر می گذارد. با بررسی که انجام شد، در بریتانیا، نشان می دهد که خته مردان ممکن است نشانه های از خشکی واژن در زنان را تحریک کند.

به دلیل خشکی واژن زنان، مقاربت دردناک تر می شود. خصوصا اگر خانمی در دوران یائسگی باشد.

خشکی واژن و ختنه

همچنین تاثیر مثبت ختنه روی رابطه جنسی هم ثابت شده است. در واقع لذت جنسی را در زن افزایش می دهد. در مطالعه ای که در مجله بریتانیایی اورولوژی بین المللی شده است، گفته شده زنان تمایل بیشتری به رابطه جنسی با مردان ختنه شده را دارند تا آن هایی که ختنه نشده اند.

در این تحقیق، گزارش شده که زنانی که خشکی واژن دارند، ترجیح می دهند با مردان ختنه شده رابطه داشته باشند تا مردان ختنه نشده. این نتایج نشان می دهد که پوست ختنه گاهی که برداشته می شود، مرز محرکی می باشد که از خط واژن حساس زنان محافظت می کند، اصطکاک را کاهش می دهد و از دردی طبیعی در طی مقاربت می کاهد.

به جهت حل این مشکل، از روان کننده های مبتنی بر آب نیز استفاده می شود که به زوجین پیشنهاد می شود.

تاثیرات ختنه روی زنانی که به طور گسترده روی آن ها مطالعه نشده است، نشان داده است که رابطه جنسی با همسری که ختنه شده است، یک زندگی سالم تر و شادتری را برای او به ارمغان آورده است. حتی خانم هایی که همسرانشان ختنه شده اند، نشان داده شده که کمتر در معرض خطر سرطان دهانه رحم قرار می گیرند. با اینکه با روش هایی مثل واکسینه شدن، سیگار نکشیدن، و استفاده از کاندوم می توان از این بیماری جلوگیری کرد.