راه های تقویت اسپرم در مردان

عفونت ادراری مردان در صورت عدم ختنه
مشکلات ادراری در صورت عدم ختنه
اکتبر 17, 2018
فواید ختنه کودکان پسر
فواید ختنه برای پسران چیست؟
اکتبر 21, 2018

راه های تقویت اسپرم در مردان

راه های تقویت اسپرم مردان

راه های تقویت اسپرم مردان

راه حل تقویت اسپرم مردان چه می باشد؟

مشکلات متعدد و جزیی می باشد که امروزه بین زوجین خیلی دیده می شود. اما با این حال راه هایی برای بهبود توانایی باروری مردان و تقویت اسپرم در آن ها می باشد. به عبارتی فاکتورهای سبک زندگی که روی باروری مردان تاثیرگذار باشد، را باید ابتدا فهمید و درک کرد.

تقریبا به اندازه ۱۵ درصد از زوجین تجربه چنین مشکلاتی را دارند و این درصد رو به افزایش نیز می باشد. ناباروری به عنوان یک موضوع قابل بحث شده که تقریبا بعد از یک سال زندگی و مقاربت جنسی و مرتب پیش می آید. مردان برای این مشکل حداقل ۴۰ درصد موارد نقش دارند. همانطور که پزشکی مدرن راه حل های متفاوت و زیادی برای بارور کردن زنان در پیش دارد، داروهای مکملی هم هست که می تواند برای افزایش باروری و تعداد اسپرم مردان  پیشنهاد شود. قبل از استفاده از روش های خانگی، مهم این است که یکسری مشکلات پزشکی ریشه ای حل شود.

یک : افزایش تعداد اسپرم و تقویت اسپرم

متوسط تعداد اسپرم بین ۱۲۰ تا ۳۵۰ میلیون در سانتی متر مکعب است. مقدار کم آن زیر ۴۰ میلیون در سانتی متر مکعب است. مقدار اسپرم پایین ممکن است به علت عوامل و سموم محیطی، امواج رادیویی، مواد مخدر، آلودگی فلزات سنگین، سیگار کشیدن، مصرف بیش از اندازه الکل، و آلودگی هوا باشد. گرما می تواند نیز تولید اسپرم را کاهش دهد. حمام داغ، نشستن به مدت طولانی و پوشیدن لباس زیرهای تنگ و جذب که میزان گرما را بیشتر می کنند و می توانند در تولید اسپرم موثر باشند.

دو : در معرض مواد شیمیایی کمتر قرار گیرید

راه های تقویت اسپرم مردان

امروزه اسپرم مردان تقریبا نصف شده است و به عبارتی کیفیت کمتری نسبت به ۵۰ سال قبل دارد. خیلی بر این باورند که به خاطر xenoestrogens (PCBها، DDT، دیوکسین، و دیگر سموم دفع آفات، پلاستیک و آلاینده های صنعتی) می باشد. با کاهش میزان xenoestrogens می توان سلامت بدن را تضمین کرد.

سه : رژیم غذایی درست

مصرف مقدار زیاد غذا، سبزیجات، غلات و حبوبات می تواند در افزایش باروری کمک کند. از مصرف تنباکو، قهوه، چای، الکل، و غذاهای با افزودنی های مصنوعی پرهیز کنید.

وزنتان را کنترل کنید. نخوردن غذا در مردان باعث از دست رفتن میل جنسی و عملکرد بافت های بدنی شان برای باروری می شود.

چهار : ورزش به طور منظم

با ورزش کردن به طور منظم، (۵ بار در هفته حداقل ۴۵ دقیقه) و داشتن یک رژیم غذایی سالم، میزان باروری را با حفظ وزن بدن بالا می برد و استرس و نگرانی را کمتر می کند. ورزش بیش از حد هم می تواند منجر به ناباروری شود، زیرا منجر به عدم قاعدگی در زنان و کاهش تعداد اسپرم در مردان می شود. اگر مطمئن نیستید ورزشی که می کنید برایتان مناسب است یا خیر، نزد یک مربی به صورت خصوصی بروید. با تنظیم یک برنامه ورزشی درست او می تواند شما را به وزن ایده آل و مناسبی برساند.

 

Call Now Button