بهبودی نوزاد بعد از ختنه کردن چقدر طول می کشد؟

ختنه پسران نوزاد
ختنه پسران نوزاد چه مخاطراتی به دنبال دارد؟
ژوئن 11, 2017
ختنه نوزاد پسر و دختر
ختنه
ژوئن 17, 2017

بهبودی نوزاد بعد از ختنه کردن چقدر طول می کشد؟

ختنه نوزاد

ختنه نوزاد

همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم، با ختنه آشنایی کاملی پیدا کرده اید. اینکه ختنه کردن نوزاد یک روش رایجی می باشد که پوستی که سر آلت تناسلی را پوشانده، با جراحی برداشته می شود. معمولا روی نوزادانی که تازه متولد شده اند انجام می شود. اغلب هم بین یک ماهگی تا سه ماهگی انجام می شود. درست قبل از اینکه از بیمارستان مرخص شوند.

پسرانی که با چنین پوستی متولد می شوند، در بحث ختنه به آن پوست ختنه گاه گفته می شود. پوستی که از سر آلت تناسلی نوزاد برداشته می شود. یک پروسه سریعی که باعث می شود خونریزی کمی داشته باشد و حتی نیاز به بخیه هم نمی باشد. پسران بزرگتری که ختنه می شوند، بخیه می شوند. بعد از انجام ختنه نوزاد، یک بانداژ محافظ روی زخم قرار داده می شود که معمولا هم بین یک هفته تا 10 روز به طول می انجامد.

زمانی که تصمیم به ختنه نوزاد گرفته می شود، باید با دکتری که جراحی را انجام می شود صحبت شود. برخی ختنه های نوزادان هستند که توسط متخصص زنان زایمان، متخصص اطفال، پزشک خانواده یا متخصص اورولوژی انجام می گیرد.

ختنه نوزاد پسر

اکثر نوزادان سالم بین یکی دو روز بعد از تولد ختنه می شوند. گرچه ختنه ممکن است با شرایط خاصی با نظر پزشک عقب بیفتد. در واقع پزشک متخصص اطفال یا نوزادان در این باره تصمیم می گیرد. سپس ختنه در بیمارستان انجام می گیرد. والدین هم می توانند کنار فرزندشان در طی جراحی باشند.

اتفاقی که در طی جراحی می افتد، این است که بعد از برداشتن پوست ختنه گاه اطراف آن تمیز و ضد عفونی می شود. فقط به خاطر دردی که ممکن است نوزاد داشته باشد، پزشک توصیه هایی را به والدین خواهد داشت. اما نگران بهبودی او نباشید، زیرا بین 7 تا 10 روز کاملا خوب می شود. فقط حواستان باشد تا زمانی که آلت تناسلی نوزاد رو به زردی یا علائم زیر نرفته، جای نگرانی نیست :

  • خونریزی که ادامه دار باشد یا در پوشکش خون دیده شود
  • قرمزی و تورم نوک آلت تناسلی که با تب بدتر می شود
  • علائم عفونی، مانند تاول های پر از چرک
  • ادرار نکردن در طی 12 ساعت اول بعد از ختنه

منبع : http://m.kidshealth.org

مطالب مرتبط :

ختنه کردن نوزاد از عفونت ها جلوگیری می کند!

آیا ختنه دارای خواص درمانی است؟

آیا ختنه هنوز هم دردنیای امروز مورد نیاز است؟

Call Now Button