ختنه با حلقه بهتر است یا روش های دیگر؟!

علل یائسگی در مردان
تابحال درباره یائسگی مردان شنیده بودید؟
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶
بهداشت فردی مردان
بهداشت فردی مردان مهمترین نکته در رابطه جنسی
شهریور ۱۹, ۱۳۹۶

ختنه با حلقه بهتر است یا روش های دیگر؟!

ختنه با حلقه

ختنه با حلقه

بسیاری از والدین نگران ختنه کردن نوزادشان هستند. اینکه با چه روشی قرار است انجام شود؟ یا اینکه چه روشی بهتر است؟ آیا ختنه با حلقه خوب است؟ در کلینیک ختنه ای که قرار است بروند، پزشک چه روشی برای انجام آن استفاده می کند؟ متدهایی که ممکن است در کلینیک استفاده شود آورده ایم که به شرح زیر می باشند.

گیره گومکو :

در روش گیره گومکو که از ابزار جراحی استفاده می شود، در تمامی گروه های سنی کاربرد دارد. اما عمدتا برای ختنه نوزادان استفاده می شود. بعد از اینکه پوست ختنه گاه برداشته می شود، گومکو بالای نوک آلت تناسلی قرار می گیرد. سپس یوک روی آن قرار می گیرد، پوست ختنه گاه هم بین این دو قرار می گیرد و کشیده می شود. بعد از انجام مراحل مربوطه ، ختنه انجام می شود.

این روش در یک جلسه و به سرعت انجام می شود. در نوزادانی که کمتر از دوماه دارند نیازی به بخیه ندارد. فقط عارضه ای که این روش به دنبال دارد، ممکن است خونریزی در برخی موارد رخ دهد.

گیره موگن :

گیره موگن هم رورشی با استفاده از ابزار جراحی می باشد که ختنه سریع انجام می شود. معمولا در مراسم یهودی ها دیده می شود، اما برای پسران بزرگتر هم انجام می شود. روشی بدون خونریزی می باشد. فقط بعد از انجام آن باید خیلی مراقب بود تا عفونت نکند.

با حلقه 300x167 - ختنه با حلقه بهتر است یا روش های دیگر؟!

روش حلقه یا Plastibell :

در روش ختنه با حلقه از یک حلقه یک بار مصرف استفاده می کنند که برای نوزادان مصرف می شود. اما برای پسران بالای ۱۲ سال هم استفاده می کنند. حلقه پلاستیکی Plastibell زیر پوست ختنه گاه قرار می گیرد و با یک لیگاتور حلقوی محافظت می شود که از خونریزی کردن جلوگیری می کند درست زمانی که پوست ختنه گاه برداشته می شود. کل این کار ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان می برد. پس از ۴ الی ۷ روز هم حلقه می افتد و طی دوهفته ای بهبود می یابد.

منبع : https://en.wikipedia.org

 

مطالب مرتبط :

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
رای دادن