آیا سردی هوا منعی برای ختنه است؟

خطرناک ترین بیماری های جنسی
خطرناک ترین بیماری های آمیزشی
مهر ۳۰, ۱۳۹۶
انواع بیهوشی کودکان برای ختنه
چرا ختنه شدن پسران لازم است؟
آبان ۳, ۱۳۹۶

آیا سردی هوا منعی برای ختنه است؟

انجام ختنه بعد از سن بلوغ

انجام ختنه بعد از سن بلوغ

آیا ختنه پسران باید در فصل خاصی انجام شود؟

در رابطه با ختنه قبلا شرح داده ایم که جراحی برداشتن پوست ختنه گاه می باشد. از جمله روش های پیشنهادی ختنه هم ختنه به روش حلقه می باشد. درباره مراقبت های بعد از ختنه با حلقه نیز توضیح داده ایم.

اما سوالی که بسیاری از والدین از پزشکان متخصص کودکان دارند، اینست که جدای از روش ختنه، ختنه پسران شان بهتر است در زمستان انجام شود یا تابستان؟ آیا فصل خاصی مد نظر است؟! اگر اینطور است، علت چیست؟

آیا ختنه پسران در فصل زمستان درست است؟!

سردی هوا مانعی برای ختنه نیست. به دلیل اینکه ختنه باعث تب نمی شود، و همچنین مقاومت بدن نوزاد را هم در برابر سرما و یا سرماخوردگی کم نمی کند. بعضی والدین دیده می شود که انجام ختنه را به فرا رسیدن فصول گرم سال موکول می کنند. اما کار اشتباهی است، زیرا سن طلایی ختنه از یک تا سه ماه که بگذرد، دردسر و عوارض بعد از جراحی بیشتر گریبانگیر کودک می شود.

بهترین فصل ختنه پسران

به عنوان نمونه در آفریقای جنوبی بر این عقیده هستند که باید در زمستان انجام شود. برخی فکر می کنند که تعطیلات بهترین زمان برای ختنه می باشد، و فکر گرما و روند بهبود زخم کودک را نمی کنند. در صورتی که ختنه پسران در فصل سرما و زمستان انجام شود، به بهبودی زخم جراحی شان سرعت بخشیده می شود.

درست است که زمان بهبودی آن در هر زمانی یکی می باشد، اما به دلیل فصل گرما و تعریق کودک، امکان سوزش، و کند بودن سرعت بهبودی زخم بیشتر می باشد. اما در زمستان دیگر بحث این مسائل نیست. به دلیل فصل سرما هم نوزاد راحتتر است، و هم بدن نوزاد در برابر سرما هم مقاوم تر می شود. البته همه این موارد ، حتی در فصل سرما در صورتی تحقق می یابد که مراقبت های لازم صورت گیرد. از لحاظ بهداشتی نیز توجه ویژه باید داشت و بعد از جراحی بسیار مراقب بود.

Call Now Button