ختنه عملکرد جنسی زنان را بهبود می بخشید!
ختنه بعد از بلوغ
ختنه و شب ادراری کودک
دی ۶, ۱۳۹۶
علل ناباروری مردان
علت ناباروری مردان چه می باشد؟
دی ۱۳, ۱۳۹۶
تاثیر ختنه روی زندگی زناشویی

تاثیر ختنه روی زندگی زناشویی

آیا ختنه کردن مردان در عملکرد جنسی زنان در آینده تاثیرگذار است؟

براساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۹ در ۲۱ جولای در آفریقای جنوبی انجام شد. نتیجه گزارشات به این شرح بود که زنانی که همسرانشان ختنه شده بودند، عملکرد جنسی بهتری داشتند.

محققان روی ۴۵۵ مرد که تازه ختنه شده بودند، تحقیق کردند. نزدیک ۴۰درصد می گفتند که بعد از ختنه رابطه جنسی برایشان لذتبخش تر بوده است. حدود ۵۷درصد هم گزارش شده بود که تغییر آن چنانی در میل جنسی شان نداشته است. ۳ درصد هم که بعد از ختنه رضایت جنسی شان کمتر شده بود.

همچنین زنانی بودند که در رابطه با همسرشان این طور اظهار کرده بودند که در نعوظ مشکل خاصی نداشته اند.

در بین ۳درصد از زنان گزارش شده بود که از کاهش رضایت جنسی خود ناراضی بودند، البته دلیل اصلی چنین مساله ای، کاهش میل جنسی در یکی از طرفین بوده است.

تاثیر ختنه روی عملکرد جنسی

همچنین به دیگر مساله ای که در این بسیار توجه شده بود، ختنه در کاهش بیماری ایدز یا HIV بسیار موثر بوده است. تقریبا تا بیش از ۵۰درصد ابتلا و انتقال چنین بیماری را در کنار رعایت بهداشت فردی و جنسی کاهش داده بود.

از زنانی که همسرانشان قبل از ازدواج ختنه نشده بودند، و بعد از آن ختنه شده بودند، تقاضای یک بررسی و تحقیق در رابطه با میل جنسی شان در هر دو حالت شد. مردان به نسبت تغییر در چنین مساله ای را بیشتر حس کرده بودند و بعد از ختنه بیشتر راضی بودند.

علاوه افزایش و بهبود عملکرد جنسی در مردان بعد از ختنه، همچنین باید یاداور شد که ختنه تنها چنین مزیتی ندارد، بلکه دارای مزایای بسیاری از جمله جلوگیری از انتقال بیماری های جنسی می باشد. مزایای بهداشتی و سلامتی که برای مردان بعد از ختنه به دنبال دارد، احتمال ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری را کاهش می دهد، یا عفونت منتقله جنسی را کمتر می کند. مثلا در سال اول زندگی نوزادان احتمال عفونت ادراری در کودکان ختنه نشده بسیار زیاد می باشد. به همین دلیل با انجام این جراحی در نوزادی می توان تمام فواید و مزیت های بعد از آن را در بزرگسالی به همراه داشت.

رای دادن