مراقبت بعد از ختنه کودکان 6ساله

خونریزی کردن بعد از ختنه با حلقه
آیا بعد از ختنه با حلقه خونریزی می کند؟
فوریه 14, 2018
نکاتی در رابطه با ختنه پسران
ریزه کاری های بعد از ختنه پسران
فوریه 22, 2018

مراقبت بعد از ختنه کودکان 6ساله

مراقبت های بعد از ختنه کودک

مراقبت های بعد از ختنه کودک

بعد از انجام جراحی ختنه، ممکن است از دیدن آلت تناسلی کودک متورم، دردناک و کبود می شود. بسته به اینکه کودک باشد یا نوزاد، ممکن است کمی هم خونریزی داشته باشد. آلت تناسلی کودک را می توان با گاز و ژل پترولیوم بعد از جراحی پانسمان کرد. اگر گاز استفاده شده باشد، باید دستورالعمل های پزشک را تا زمانی که گاز را بردارید، رعایت کنید. برای برداشتن گاز ابتدا با آب گرم خیسش کنید، سپس به آرامی گاز را بردارید.

کودک ممکن است خیلی راحت نخوابد، و به خاطر جای ختنه، به دلیل بهبودی ش به نظر ناراحت برسد. کودک می تواند فعالیت های عادی خود را دوباره انجام دهد، اما معمولا برخی باز دچار درد هستند و نمی توانند زیاد تکان بخورند. معمولا 2 یا 3 روزی زمان می خواهند تا به حالت عادی خود برگردند.

اگر کودک پنبه ریز می بندد، از ژل پترولیوم به همراه پنبه ریز هر دفعه که تعویض می کنید، استفاده کنید. همچنین پنبه ریز کود ک را خیلی محکم نبندید. اگر هم که لباس زیر می پوشد، چک کنید که لباس زیر آلت تناسلی کودک را لمس نکند و اذیتش نکند.

با این مراقبت ها یک ایده کلی به شما داده می شود تا هر چه زودتر به بهبودی کودکتان کمک کنید. البته ناگفته نماند که هر کودکی بسته به شرایطش، سرعت بهبودی ش فرق می کند. با دنبال کردن مراحل زیر به کودکتان در بهبودی اش کمک کنید.

چطور می توان از کودک در خانه مراقبت کرد؟

مراقبت های بعد از ختنه کودک

  • چند روزی اجازه دهید کودک بخوابد. خوابیدن به بهبودی سریعتر کودک کمک می کند.
  • کودکتان باید چند روزی از انجام هرکاری اجتناب کند. مثل دوچرخه سواری، یا استفاده از اسباب بازی هایی که باید روی آن ها بنشیند. تقریبا 3 تا 4هفته باید رعایت کند.
  • به کودک اجازه ندهید که ورزش های فشرده و سنگین انجام دهد، مثل دویدن، یا فعالیت ورزشی در مدرسه، به مدت 4 تا 6 هفته.
  • فرزندتان می تواند روز بعد از جراحی حمام برود. اما اجازه ندهید تا 5 الی 7 روز در وان بخوابد یا آب بازی کند.
  • فرزندتان باید قادر باشد به مدرسه یا مهد بعد از 2 یا 3 روز برگردد.

رژیم غذایی کودک به چه صورت باید باشد؟

مایعات به مقدار زیاد، در 24 ساعت اولیه به او بدهید تا از کم آبی بدن جلوگیری شود. از مایعات شفاف استفاده کنید، مثل آب، آب سیب، و غیره.

در صورت دیدن تغییری در عادت روده ای کودک بعد از جراحی، می توانید با پزشک مربوطه تماس بگیرید. البته چنین حالتی معمولا شایع می باشد و اگر دیدید تا 2 روز کامل شکم کودک کار نکرد، آن موقع می توانید با پزشک تماس بگیرید.

مراقبت های لازم از زخم :

دست هایات را قبل از تماس جای زخم بشویید.

جای زخم را روزانه با آب گرم بشویید و اجازه دهید خشک شود. از هیدروژن پروکساید یا الکل استفاده نکنید، زیرا روند درمان را کند می کند. با گاز می توانید محل زخم را بانداژ کنید. هر روز بانداژ را عوض کنید.

محل زخم را خشک کرده و تمیز کنید.