چرا ختنه شدن پسران لازم است؟

انجام ختنه بعد از سن بلوغ
آیا سردی هوا منعی برای ختنه است؟
اکتبر 23, 2017
خشکی واژن و ختنه
یائسگی زنان چه ارتباطی با ختنه دارد؟
اکتبر 29, 2017

چرا ختنه شدن پسران لازم است؟

انواع بیهوشی کودکان برای ختنه

انواع بیهوشی کودکان برای ختنه

ختنه لازمه ای برای داشتن زندگی سالم تر

اینکه گفته می شود ختنه کردن پسران چه ضرورتی دارد، بحث گسترده ای دارد. در مطالب قبلی اشاره کردیم که از بسیاری از بیماری های منتقله جنسی، یا بیماری های اورولوژی و کلیوی جلوگیری می کند. حتی در بهبود کیفیت زندگی جنسی فرد هم نقش بسیار موثری دارد. اما با این حال سوالات متعددی هست که برای بسیاری از مراجعه کنندگان پیش می آید. به نمونه ای از این سوال ها پرداخته ایم :

آیا همه مردان باید ختنه شده باشند؟

بله. جدای از بحث دین و احکام، به دلیل بسیاری از بیماری هایی که ممکن است در آینده گریبان گیر فرد شود، توصیه مکرری بر انجام این مورد شده است. به عنوان مثال امکان ابتلای فرد به بیماری هایی از جمله فیموز، پارا فیموز، یا بیماری های پوست ختنه گاه، عفونت های ادراری و کلیوی و بیماری های منتقله جنسی در صورت عدم انجام ختنه، در آینده بسیار بالا می باشد.

چرا برخی از کودکان در حین ختنه یا بعد از آن گریه نمی کنند؟ آیا درد نمی کشند؟ در صورتی هم درد داشته باشد، به یاد نمی آورند، این به چه دلیل است؟

ضرورت ختنه پسران

نوزادان در حین ختنه درد زیادی می کشند، اما به دلیل این درد زیادی که وارد می شود، به یک حالت شوک می روند و اینگونه دیگر درد را نمی فهمند. برای همه نوزادان تجربه ختنه، و درد آن یکی می باشد. با این حال نگران نباشید. با انجام بی حسی، درد وارده به نوزاد کمتر می شود.

آیا واقعا عملکرد جنسی فرد را بهبود می بخشد؟

همانطور که قبلا هم اشاره کرده ایم، جواب مثبت است. گلنس آلت تناسلی بیمار، معمولا حساس می باشد و در معرض ختنه قرار می گیرد. حساسیتی که این قسمت دارد، در نتیجه باعث انزال بهتر و سریعتر می شود. به دنبال آن در عملکرد جنسی شخص بسیار موثر است و آن را بهبود می بخشد.

با انجام ختنه پسران تان را از بیماری هایی که سلامتش را تهدید می کند، جلوگیری می شود. به عبارتی زندگی سالم تری به اون بخشیده می شود.