آیا پسربچه 7ساله را می توان ختنه با حلقه کرد؟

زردی نوزاد و تاثیر آن در ختنه
چه مراقبت هایی برای کودک ختنه نشده لازم است؟
آوریل 5, 2018
عفونت ادراری در پسران ختنه نشده
کودکان ختنه نشده در معرض عفونت ادراری
آوریل 11, 2018

آیا پسربچه 7ساله را می توان ختنه با حلقه کرد؟

ختنه با حلقه در پسران 7ساله

ختنه با حلقه در پسران 7ساله

در کلینیک های تخصصی، هزاران ختنه انجام می شود. هم روی کودکان، نوجوانان و هم حتی بزرگسالان. مهم جلب رضایت والدین و نوزاد است که ختنه شده است که به بهترین نحو انجام شده باشد.

پسربچه های 7ساله نمی توانند ختنه با حلقه انجام دهند!

معمولا برای ختنه نوزادان، متد Plastibell یا حلقه پیشنهاد می شود. یک روش کلینیکی قابل اعتماد و بدون کمترین دردی که هم برای نوزادان و هم برای پسربچه های بزرگتر نیز می تواند صورت گیرد. روش حلقه خونریزی خیلی کمی دارد، به خاطر اینکه برش خیلی کوچکی برای جراحی لازم می باشد. شکل دایره ای بودن حلقه یک جراحی تمیز و بی خطر را از آب در می آورد. هم سریع است، هم روشی مستقیم برای برداشتن پوست ختنه گاه می باشد، به همین دلیل به یکی از محبوب ترین روش های ختنه تبدیل شده است.

پسربچه های بزرگتر که به مدرسه می روند، نمی توانند ختنه با حلقه انجام دهند، به همین جهت از جراحی استفاده می شود. البته بستگی به سایز سر آلت تناسلی آن ها دارد. براساس می توان تصمیم گرفت که کودک ختنه با حلقه انجام دهد یا با جراحی.

در صورت انجام جراحی هم والدین نگرانی خاصی نباید داشته باشند، چون بیهوشی یا بیحسی موضعی صورت می گیرد. در نتیجه درد کمتری را فرزندتان حس می کند.

ختنه با حلقه در پسران 7ساله

ختنه با حلقه زمانی بهترین نتیجه را خواهد داد که فرزندتان کوچکتر باشد. در واقع، نوزادی را باید بهترین زمان برای ختنه کودک دانست. در این سن نوزادان درد کمتری می کشند، حرکت کمتری دارند و خاطره ای عمل در ذهن شان نمی باشد. مثلا در بین 1 تا 3 ماهگی اگر انجام شود، حتی دوره ریکاوری اش هم کوتاهتر خواهد بود.

کل زمانی که روش ختنه با حلقه می برد، 10 دقیقه می باشد و درد کمتری هم به خاطر تکنیک هایش دارد. حتی نیازی به بخیه ندارد، هیچ پوششی هم نمی خواهد و خونریزی کمتری هم دارد. معمولا هم جای زخم کمتری از آن به جا می ماند.

مراقبت های بعد از ختنه با حلقه :

با انجام بیحسی موضعی، بعد از جراحی اثر آن از بین می رود. بعد از رفتن به خانه هم می توان از پمادهای خانگی، مسکن، مراقبت های خاص بعد از جراحی نیز استفاده کرد.