آیا مالیدن پماد آ.د بعد از ختنه خوب است؟

مراقبت بعد از ختنه نوزاد
راه هایی برای جلوگیری از عفونت زخم ختنه!
فوریه 25, 2018
آیا دفع ادرار بعد از ختنه مهم است؟
آیا دفع ادرار بعد از ختنه مهم است؟
مارس 4, 2018

آیا مالیدن پماد آ.د بعد از ختنه خوب است؟

استفاده از پماد آ.د برای ختنه

استفاده از پماد آ.د برای ختنه

چه نوع پمادی برای بعد از ختنه مناسب است؟

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم، از عوارض ایجاد شده بعد از ختنه تنگی مجرای ادراری می باشد، البته این در شرایطیست که مراقبت صحیح بعد از عمل ختنه صورت نگرفته باشد. مادران حتما اطلاع داشته باشند که برای جلوگیری از این مساله باید حتما نوک آلت تناسلی کودک را به مدت 4 ماه چرب کنند. می توانند از وازلین یا پماد A.D  استفاده کنند. در هفته اولی که کودک ختنه شده، چون از پوشک استفاده می شود، باید در طول روز مرتب پوشکشان عوض شود. با رعایت بهداشت ناحیه بخیه شده، از بروز عفونت جلوگیری می شود. در ضمن با شیردهی و تغذیه و دفع ادراری از تنگی مجاری ادراری جلوگیری می شود.

مراقبت از زخم ختنه با پماد آ.د :

بعد از ختنه نوزاد حتما با پماد  باستریسین استفاده شود و روی محل زخم مالیده شود، سپس با گاز پانسمان شود. گاز را روی آلت تناسلی بپیچید. این کار را تا دو هفته اول بعد از ختنه، با هر بار جا عوض کردن کودک انجام دهید. در مشاوره ای که پزشک خواهید داشت، ممکن است چسبندگی هایی در روزهای اول ختنه پیش بیاید، که با استفاده از وازلین یا پماد آ.د می توان این چسبندگی را کنترل کرد.

استفاده از پماد آ.د و وازلین بعد از ختنه

خانواده باید حتما بعد از ختنه مراقبت های لازم را در پیش بگیرند. زیرا لبه های آلت تناسلی که ختنه شده اند، حساس تر هستند. پس با وازلین یا پماد آ.د، همانطور که اشاره کردیم، تنها می توان این حساسیت را کنترل کرد.

پماد آ.د را چه موقع خوب است مالید؟

بهبودی بعد از ختنه یکی دو هفته طول می کشد. به طور کلی، بعد از اینکه ختنه انجام شد، پزشک آلت تناسلی کودک را با گاز پانسمان می کند. این پانسمان باید بعد از اولین ادراری که کودک بعد از 4 ساعت داشت، باید تعویض شود. پانسمان جدید به همراه پماد آ.د یا پترولیوم انجام می شود، فقط دقت داشته باشید دست هایتان تمیز باشد، و پماد روی آن مالیده شده باشد. حواستان باشد خونریزی اتفاق نیفتد. البته اگر خون به رنگ قرمز روشن و خیلی کم باشد، مشکلی ندارد.