چند روز بعد از ختنه کردن کودک خوب می شود؟

علت عفونت قارچی مردان
آیا مردانی که ختنه نشدند، به همسرانشان عفونت منتقل می کنند؟
اکتبر 3, 2018
چرا ختنه با حلقه
چرا ختنه با حلقه خیلی سفارش می شود؟
اکتبر 11, 2018

چند روز بعد از ختنه کردن کودک خوب می شود؟

زمان بهبودی کودک بعد از ختنه

زمان بهبودی کودک بعد از ختنه

مراجعه به بهترین کلینیک های تخصصی ختنه کودکان

ختنه که با نام Khitan یا به لاتین circumcision شناخته شده است، در واقع برداشتن پوست ختنه گاه در مردان می باشد. ختنه مردان یا پسران در اسلام بسیار سفارش شده است و در کلینیک های تخصصی ختنه توسط پزشک اطفال انجام می شود.

پسران که متولد می شوند، دارای یک کلاهک مانند سر آلت تناسلی شان می باشند، پوست ختنه گاه، در عمل جراحی ختنه توسط پزشک اطفال در کلینیک های تخصصی ختنه برداشته می شود. این پروسه سریع منجر به خونریزی خیلی کمی می شود ولی نیاز به بخیه ندارد. پسران بزرگتر هم از این مقوله جدا نیستند و باید ختنه شوند. بعد از آن هم یک بانداژ به آلت تناسلی کودک بسته می شود که تا 10 روز باید تعویض شود و به تدریج زخم در این زمان بهبود پیدا می کند.

فقط در مواردی ممکن است پزشک اطفال ترجیح دهد که ختنه کودک انجام نشود، که آن بستگی به یکسری شرایط خاص دارد که ممکن است کودک دچار آن باشد. به همین دلیل است که توصیه می شود به کلینیک های تخصصی ختنه مراجعه کنید، چون مثلا ممکن است کودکتان مبتلا به اخلالات خونی باشد (هموفیلی یا بیماری ویلبراند). از پزشک بخواهید که در این باره به شما توضیحاتی بدهد و راهنمایی تان کند.

زمان بهبودی کودک بعد از ختنه | کلینیک های تخصصی ختنه

طول مدت بهبودی کودک بعد از ختنه شدن

معمولا بین 7 تا 10 روز بعد از ختنه کردن، آلت تناسلی کودک بهبود پیدا می کند. تا زمانی که علائم خاصی ندیده اید، کودک مشکلی ندارد و دارد بهبود پیدا می کند. اما در صورت دیدن علائم زیر باید نگران شد :

  • خونریزی ادامه پیدا کند، یا خون در پنبه ریز کودک دیده شود
  • قرمزی یا تورم سر آلت تناسلی که ممکن است بدتر هم شود
  • تب
  • علائم عفونت، مثل پدیدار شدن یکسری تاول پر از آب
  • ادرار نکردن به مدت 12 ساعت بعد از ختنه

در غیر این صورت و عدم مشاهده این علائم، هیچ جای نگرانی نیست.

Call Now Button