ختنه در نوجوانان
ختنه در نوجوانان
فوریه 23, 2017
چرا ختنه کردن نوزاد پسر مهم است؟!
چرا ختنه کردن نوزاد پسر مهم است؟!
مارس 1, 2017
نمایش همه

پوست ختنه گاه عامل اصلی عفونت در مردان

از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!

از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!

چرا پوست ختنه گاه باعث عفونت می شود؟ و خطر عفونت در مردان را بالاتر می برد؟

به عنوان مقدمه باید بگوییم که اول باید آناتومی را درست درک کرد. پوست ختنه گاه از یک لایه بیرونی تشکیل شده که کراتینیزه شده است، و یک پوشش داخلی دارد که سطح میوکوسال می باشد. پوشش داخلی در نتیجه دیگر میوکوسال های اپیتیلیا را تشکیل می دهد مانند گردن رحم، مسیر نیزال و رکتوم می باشد. توصیه شده است که پوست ختنه گاه که سر آلت تناسلی را از خشک شدن و کراتینیزه شدن حفظ می کند.

گرچه بررسی بافت شناسی نشان داده است که مقدار مشابهی از کراتین در پوست سر آلت تناسلی مردان بدون اینکه ختنه شده باشند، می باشد. جالب توجه اینجاست که بیشتر در نظر گرفته می شود که پوست داخلی ختنه گاه نازکتر باشد. مطالعه ای گزارش شده که فرقی بین کراتینیزه داخلی و خارجی پوست ختنه گاه نمی باشد.

این مطالعه گرچه ناقص بود، به خاطر این است که پوست ختنه گاه هایی که رویشان مطالعه شده بود، از مردانی بودند که تحت شرایط پزشکی ختنه شده بودند. در ادامه عفونت یا تنگی غلاف باعث می شد که لایه داخلی پوست ضخیم تر شود. در زمان بزرگتر شدن آلت تناسلی ، باعث می شود لایه داخلی هم بازتر شده. این عامل باعث عفونی شدن در طی رابطه جنسی شود.

پوست ختنه گاه

توصیه شده است که افزایش خطر عفونت در آن هایی که ختنه نشده اند، به ترتیب زیر می باشد :

  1. پوستی که در ختنه گاه است آلت تناسلی را با یک سطح بزرگتر پدیدار می کند.
  2. حضور این پوست باعث می شود تا به احتمال زیاد بیماری میکروتراما در طول مقاربیت جنسی بیشتر شده، و باعث عفونت در جریان خونی می شود.
  3. محیط گرم و مرطوب میوکوسال زیر پوست در ختنه گاه باعث رشد میکروارگانیسم ها می شود. یک چاه برای عفونت. با این پوستی که به دور آلت تناسلی می باشد، فقط باعث تجمع ترشحات، سلول های مرده و رشد باکتری ها می شود.

منبع : http://www.circinfo.net

 

مطالب مرتبط :

دلایل رواج ختنه در بین اروپا و آمریکا

از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!

سرطان آلت جنسی مردان

Call Now Button