پنج دانستیه مهم که درباره ختنه نمی دانید!
ختنه کردن نوزاد
نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!
اسفند ۴, ۱۳۹۵
از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!
پوست ختنه گاه عامل اصلی عفونت در مردان
اسفند ۸, ۱۳۹۵
آیا تصمیمتان برای ختنه کردن جدی است؟

آیا تصمیمتان برای ختنه کردن جدی است؟

ختنه در علم جدید یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از عفونت ها و بیماری های جنسی شناخته شده است که در اکثر کشورها حتی کشورهای غیرمسلمان محبوبیت دارد.

در خط مشی جدید از آکادمی اطفال امریکا(AAP) که در حال بررسی و کشف یکسری حقایق ناگفته پیرامون موضوع است, اتفاقات مهمی شکل گرفته است. بیانیه AAP خبر از مزایای پزشکی این عمل داد و این اتفاق در حالی صورت گرفت که مدتی کوتاهی تشویق به انجا ندادن این عمل به اوج رسیده بود, چراکه مخالفان جراحی ختنه اینکار را عملی دردناک و غیر ضروری اعلام کرده بودند.

برای مثال, تحقیقات جدید نشان داده است که این عملخطر ابتلابه عفونت های مقاربتی که شامل ایدز, عفونت های مربوط به دستگاه تناسلی, ویروس ها و سیفلیس را کاهش می دهد.

اینطور که بنظر میرسد  این عمل در ایالت متحده رو به کاهش است (در سال ۲۰۰۵ یک سازمان بهداشت و تحقیقات میزان افراد داوطلب اینکار را ۵۶% تخمین زد). اما این عمل ریشه های مذهبی و فرهنگی قوی دارد.

ختنه

در این جا به صحبت درباره پنج حقیقت ختنه که ممکن است شما را سورپرایز کند, میپردازیم:

  1. این عمل یکبار به عنوان یک درمان برای بیماری فلج درنظر گرفته شده

در اواخر دهه ۱۸۰۰, پزشکان به این موضوع برای درمان نوعی فلج که در اثر تب دردوران کودکی بود, روی آوردند. و در ان زمان این جراحی مانندیک بمب در جراحی های دستگاه تناسلی عمل کرد. و درآن دوره ۱۸۷۰ مورد جراحی انجام شد که موجب محبوبیت این جراحی در بین مردم شد.

  1. پوست ختنه گاه بسیار پیچیده تر ازآن چیزی است که شما فکر می کنید

پوست این قسمت فقط یک پوست نیست.بیشتر از آن قسمت به عنوانن پلک برای دستگاه تناسلی آقایان نام برده میشود. در داخل, پوست  از غشای مخاطی شبیه به داخل پلک یا دهان ساخته شده است. این محل مرطوب به نظر مبرسد محل مناسبی برای عفونت های جنسی است. و همچین این قسمت شامل تعداد زیادی از سلول های Langerhans است,  که یک نوع سلول ایمنی میباشد که با ویروس ایدز مورد هدف قرار داده میشود.

درنتیجه می توان اینطور تلقی کرد که پوست ختنه گاه محل خطرناکی برای عفونت ها و ویروس ها می تواند باشد.

رای دادن