مراقبت های بعد از عمل

ختنه کردن نوزاد
نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!
فوریه 22, 2017
از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!
پوست ختنه گاه عامل اصلی عفونت در مردان
فوریه 26, 2017

مراقبت های بعد از عمل

آیا تصمیمتان برای ختنه کردن جدی است؟

آیا تصمیمتان برای ختنه کردن جدی است؟

 ختنه کردن در نوزادی بسیار بهتر است انجام آن در بزرگسالی است چراکه زمان بهبودی برای نوزاد بین یک هفته تا 10 روز می باشد. پسر شما ممکن است در اثر از بین رفتن داروی بیهوشی کمی تندخویی کند اما جای نگرانی نیست با یک سری داروهای مسکن مانند Tylenol احساس بهتری خواهد کرد. چند روز بعد از عمل ختنه کبودی و یا قرمزی آلت تناسلی امری کاملا طبیعی است.

شستشوی آلت به آرامی و یا تعویض پوشک هیچ ممانعتی ندارد فقط حتما توجه کنید که پوشک بسیار شل بسته شده باشد و در صورت امکان نوزاد باز باشد.

در صورتی که یکی از علایم زیر را در نوزاد خود دیدید فورا با پزشک خود تماس بگیرید:

  • دفع غیرطبیعی ادرار در عرض 12 ساعت پس از ختنه
  • بوی بسیار نامطبوع در طولانی مدت
  • خونریزی مداوم
  • اگر حلقه ها بعد از دو هفته کنده نشدن و همچنان برروی آلت بودند

بهبود در بزرگسالان

دستورالعمل های مراقبتی برای مردی که در سن بزرگسالی این عمل را نجام داده, متفاوت است. به طور کل, شما باید توانایی برگشت به محل کار یا هرگونه فعالیت های روزانه را بلافاصله بعد از عمل داشته باشید. اما توجه کنید که از انجام فعالیت های شدید برای چهارهفته اول درمان پرهیز کنید و یا حداقل تا زمانی که دکتر جراح بهبودی را تایید نکرده فعالیت سنگین نکنید. پیاده روی بهترین ورزش در طول دوران بهبودی شما است.

فایدهٔ ختنه

از هرگونه رابطه جنسی به مدت شش هفته بعد از ختنه اجتناب کنید.

دکتر دستورالعمل های ویژه مراقبتی را به شما گوشزد خواهد کرد, و به شما زمان مناسب برای حذف پانسمان از روی آلت تناسلی را می گوید. به طور کلی انجام نظافت روزانه و شستشوی دائم به شما کمک می کند تا دچارعفونت نشوید و حتما در طی دوران بهبود روزانه خود را با آب ولرم بشویید و از نظافت لباس زیر خود اطمینان حاصل فرمایید. در صورت رعایت تمامی موارد فوق بهبودی کامل انجام شده و هیچ عارضه ای شما را تهدید نمیکند.