ختنه کردن نوزاد
نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!
فوریه 22, 2017
از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!
پوست ختنه گاه عامل اصلی عفونت در مردان
فوریه 26, 2017

فواید ختنه در نوزادان

آیا تصمیمتان برای ختنه کردن جدی است؟

آیا تصمیمتان برای ختنه کردن جدی است؟

هیچ دلیل مرتبط با سلامت برای ختنه کردن نوزادان تازه متولد شده وجود ندارد.بنابراین, عمل ختنه یک تصمیمی می باشد که بهترین تصمیم گیرنده آن والدین هستند. علیرغم شایعات مقابل , هیچ تاثیری بر باروری مردان ندارد در واقع نه تاثیر مثبتی دارد بر این امر و نه تاثیرمنفی , و بهتر است بدانید که جراحی ختنه بر میزان لذت جنسی هم در روابط نقش خاصی را ایفا نمی کند.حال به بررسی جوانب مثبت و منفی ختنه در آقایان می پردازیم.

جوانب مثبت عمل :

  • کاهش خطر ابتلا به عفونت های ادراری
  • کاهش خطر سرطان آلت تناسلی
  • کاهش خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی
  • حفظ راحت تر بهداشت در ناحیه تناسلی بدن

جوانب منفی عمل :

  • در بعضی موارد در عمل ختنه قطع عضو مشاهده شده است.
  • هیچ نشانه ای از زندگی یا مرگ برای عمل ختنه وجود ندارد.
  • عوارض نادر شامل برش پوست ختنه گاه بیش از حد یا خیلی کوتاه, بهبود نامناسب به همراه خونریزی و یا گاها عفونت
ختنه کردن نوزادان در چه سنی مناسب تر است,ختنه

چگونه برای ختنه آماده شویم؟

این جراحی اغلب در شیرخوارگاه بیمارستان انجام میشودو زمان مناسب  بین یک تا ده روز پس از تولد نوزاد می باشد.در برخی موسسات , متخصص اطفال عمل راپس از اینکه نوزاد از بیمارستان مرخص شد انجام می دهند. گزینه  به شما در بیمارستان داده خواهد شد اما تمامی خطرات و مزایای اینکار می بایست کامل توضیح داده شود. اگر شما به عنوان والدین این عمل را برای نوزادتان انتخاب کنید قطعا بیمارستان از شما میخواهد که برگه رضایتنامه را امضا کنید . در بزرگسالان, جراحی بیشتر در بیمارستان به صورت سرپایی انجام می شود و این به این معنی است که به طور معمول در همان روز مرخص می شوید.

اتفاقی که در طی این عمل می افتد این است که درطی جراحی  نوزاد شما به پشت خوابیده با بی حسی در قسمت آلت که یا از طریق تزریق و یا با کرم های بی حسی انجام شده است . و در مرحله بعد گیره یا حلقه پزشکی به سر آلت تناسلی وصل شده و بعد از آن پوست را با یک برش کوتاه برمیدارند. بعد از آن, محل جراحی با انتی بیوتیک و پانسمان شل پوشیده می شود.